Iako još nema službene potvrde, doznajemo da se NK Spartak Mala Subotica žalio na nedavnu kaznu Disciplinskog suca Međimurskog nogometnog saveza kojom im je, zbog tzv. „Afere Šerif“, oduzeto 7 bodova, a predsjednik kluba Kristijan Juras kažnjen je zabranom obavljanja svih funkcija u nogometu u trajanju od 2 godine. Prema informacijama kojima raspolažemo, žalba je podnesena posljednjeg dana propisanog roka i vrlo je opširna. U njoj, klub zastupan po jednom odvjetničkom uredu iz Čakovca, na čak 8 stranica navodi argumente zbog kojih smatraju da bi prvostupanjska odluka trebala biti ukinuta ili barem ublažena. Smatraju da su članci Zakona o sportu i Disciplinskog pravilnika HNS-a, na kojima se odluka temelji, pogrešno primjenjeni, odnosno da su izrečene kazne previsoke.
Sada je na potezu ponovno Međimurski nogometni savez, odnosno njegova Disciplinska komisija čiji je predsjednik Hrvoje Novak. U roku od 15 dana trebali bi donijeti svoj pravorijek, ali s obzirom da je prvenstvo u samoj završnici očekuje se da će odluku donijeti i prije isteka tog roka. Njihovo odluku nemoguće je prejudicirati, ali teško je očekivati da će se suštinski bitno razlikovati od odluke Disciplinskog suca. Sa žalbom je, kako saznajemo, upoznat i Hrvatski nogometni savez, pa će konačna odluka biti putokaz ne samo međimurskim, nego i drugim hrvatskim nogometnim klubovima u odnosu prema dozvoljenom boravku stranaca koji igraju u njihovim redovima.





























