Odgojiteljica Đurđa Hižman oprostila se 19. svibnja 2026. godine na Odgojiteljskom vijeću Dječjeg vrtića Cipelica od stručnih djelatnika vrtića te otišla u zasluženu mirovinu.
Tijekom svog dugogodišnjeg radnog vijeka radila je u MTČ Čakovec, Dječjem vrtiću Čakovec, Dječjem vrtiću Žibeki, Dječjem vrtiću Ogledalce te naposljetku u Dječjem vrtiću Cipelica, u kojem je ostala do odlaska u mirovinu.


Godine 1999. postala je odgojitelj predškolske djece, 2015. godine imenovana je za izvođenje vjerskog odgoja u predškolskoj ustanovi, iste godine stekla je status odgojitelja-mentora, dok je 2021. godine promovirana u zvanje odgojitelja-savjetnika.
U ustanovi je bila aktivna u provedbi projekta „Samovrednovanje ustanova ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja“ kao članica Tima za kvalitetu, sudjelovala je na državnoj smotri projekata iz građanskog odgoja i obrazovanja te bila uključena u provedbu akcijskih istraživanja i projektnog načina rada. Bila je i jedna od prvih odgojiteljica u vrtiću koja je provodila projekte iz STEAM područja.

Posebno se angažirala na području inkluzije djece s teškoćama u razvoju, stvaranju poticajne sredine u vrtiću, važnosti igre i razvoja socijalnih kompetencija kod djece, suradnje vrtića i roditelja te očuvanja međimurske tradicije, govora i dječjih pokretnih igara u mješovitoj skupini „Ogledalce“ zajedno s kolegicom Helgom Hertelendi Kraljić.
Bila je voditeljica objekta „Cipelica“, gdje je organizirala kestenijade, radne akcije i obnovu igrališta s roditeljima. Aktivno je djelovala i u sindikatu kao sindikalni povjerenik te se zalagala za prava djelatnika vrtića.
U privatnom životu ponosna je majka Marije i Mirka te baka Karla i Borne.
Iz Dječjeg vrtića Cipelica zahvalili su joj na godinama predanog rada, topline i znanja koje je nesebično dijelila s djecom, roditeljima i kolegicama te joj poželjeli mnogo zdravlja, veselja i lijepih trenutaka u mirovini.






















