Iz Elektre Čakovec javljaju da električne energije 29. svibnja neće biti u Dragoslavcu, Dragoslavec Bregu, Goričanu i Zasadbregu.
Evo u kojem vremenu i u kojim ulicama:

Iz Elektre Čakovec javljaju da električne energije 29. svibnja neće biti u Dragoslavcu, Dragoslavec Bregu, Goričanu i Zasadbregu.
Evo u kojem vremenu i u kojim ulicama:

U srijedu, 27. svibnja, u Riznici Međimurja u Čakovcu održano je svečano predstavljanje monografije „Putovanje kroz vrijeme“, posvećene višedesetljetnom umjetničkom radu akademskog kipara Mihaela Štebiha. Ovo djelo izašlo je u nakladi Ogranka Matice hrvatske u Čakovcu, uz financijsku podršku Ministarstva kulture i medija, Grada Čakovca i Međimurske županije, dok je u predstavljanje uključen i Muzej Međimurja Čakovec.
Na početku programa u ime domaćina okupljenu publiku, koja je do posljednjeg mjesta ispunila multimedijalnu dvoranu, pozdravila je ravnateljica Muzeja Međimurja Čakovec Maša Hrustek Sobočan, napomenuvši kako je u čakovečkom Starom gradu prije pedesetak godina održana i prva Štebihova izložba. U ime nakladnika pozdravne riječi uputio je predsjednik čakovečkog Ogranka Matice hrvatske Zoran Turk, osim bogatog umjetničkog opusa naglasivši i jednako bogat društveni angažman Mihaela Štebiha tijekom proteklih desetljeća. Napokon, na umjetničkim djelima kojima je obogatio Čakovec autoru je zahvalila i gradonačelnica Ljerka Cividini.

Monografiju „Putovanje kroz vrijeme“ kroz razgovor s voditeljicom programa Anamarijom Horvat Šantl predstavile su književnice Božica Jelušić i Emilija Kovač te autor. Božica Jelušić naglasila je kako je već Čakovec njihove mladosti bio važno kulturno i društveno središte ovog dijela Hrvatske, što je omogućilo razvoj umjetnika poput Štebiha i njegov uspon u visoke umjetničke krugove. Emilija Kovač posebice se osvrnula na Štebihove početke u formi haikua, ali i na vrhunce umjetničke produkcije u mediju bračkog kamena i stakla. O staklu kao svojoj glavnoj umjetničkoj preokupaciji govorio je i sam Mihael Štebih, usputno podijelivši i niz anegdota iz svojeg bogatog umjetničkog i društvenog života.
Promocija monografije „Putovanje kroz vrijeme“ Mihaela Štebiha održana je u sklopu ovogodišnjih Dana Grada Čakovca.
Općinsko državno odvjetništvo u Čakovcu podiglo je ovih dana optužnicu protiv dvojice muškaraca, rođenih 1987. i 2000. godine, zbog sumnje da su prošlog proljeća brutalno pretukli muškarca ispred pečenjarnice u središtu Čakovca i pritom mu nanijeli teške tjelesne ozljede. Incident se pečenjarnice na Trgu Republike u Čakovcu.
Prema optužnici, dvojica okrivljenika nakon verbalnog sukoba fizički su napala muškarca koji je u jednom trenutku završio na tlu. Tada su ga, navodi tužiteljstvo, rukama i nogama udarali po glavi i tijelu, pri čemu je zadobio niz teških ozljeda.
Među ozljedama koje su utvrđene liječničkim pregledima nalaze se prijelom lakatne kosti, prijelom rebra, slomljen zub, razderotine usne te brojni krvni podljevi i oguljotine po tijelu i glavi. Sudski medicinski vještak zaključio je kako su ozljede nastale višestrukim udarcima, dijelom dok je žrtva ležala na tlu, a napadači bili u stojećem položaju.
Prema iskazima svjedoka, sukobu je prethodilo verbalno vrijeđanje i prepirka unutar pečenjarnice. Jedan od muškaraca koji je bio u društvu žrtve navodno je pod utjecajem alkohola izgovarao uvredljive komentare na nacionalnoj osnovi, nakon čega je došlo do tenzija između gostiju i osoblja lokala.
Svjedoci su tijekom istrage opisali kaotične scene ispred ugostiteljskog objekta. Nekoliko njih izjavilo je da je žrtva bila srušena na tlo te da su je dvojica muškaraca nastavila udarati nogama i rukama. Jedan svjedok naveo je da je muškarac bio “sav krvav”, dok mu je iz glave tekla krv.
Jedan od optuženih tijekom ispitivanja tvrdio je kako je sukob započeo nakon što je žrtva navodno prijetila i vratila se do lokala s predmetom nalik gumenoj palici. Drugi okrivljenik izjavio je da je muškarca samo odgurnuo, ali je priznao da je vidio fizički sukob i udaranje.
U spisu se navodi i da je od starijeg okrivljenika policija oduzela crnu gumenu cijev s metalnim završetkom za koju tužiteljstvo smatra da je korištena tijekom napada. Predloženo je njezino trajno oduzimanje kao sredstva počinjenja kaznenog djela.
Dio događaja zabilježen je i video snimkom koja se nalazi među dokazima. U službenoj zabilješci policije opisano je kako se na snimci vidi muškarac obliven krvlju dok leži na tlu, a u pozadini se čuju psovke i uvrede.
Obojica muškaraca terete se za kazneno djelo teške tjelesne ozljede. Za starijeg okrivljenika tužiteljstvo traži kaznu zatvora od godinu dana, dok za mlađeg, koji je ranije već osuđivan za nasilna kaznena djela, predlaže kaznu od godinu i dva mjeseca zatvora.
O odgovornosti dvojice muškaraca odlučivat će Općinski sud u Čakovcu.
Općinski sud u Čakovcu donio je pravomoćnu presudu protiv umirovljenog ugostitelja i vlasnika doma za starije osobe iz Varaždinske županije zbog spolnog uznemiravanja i bludnih radnji nad zaposlenicom doma. Sud je utvrdio da je muškarac tijekom više od godinu dana verbalno i fizički uznemiravao djelatnicu koja je kod njega radila kao njegovateljica, iskorištavajući pritom svoj položaj poslodavca.
Prema presudi, incidenti su se događali od travnja 2020. do kraja travnja 2021. godine u obiteljskom domu za starije osobe na području Varaždinske županije. Sud je zaključio da je vlasnik doma zaposlenici redovito upućivao vulgarne i seksualno eksplicitne komentare te je više puta dodirivao po intimnim dijelovima tijela protiv njezine volje.
Kako stoji u presudi, muškarac je zaposlenici govorio ponižavajuće i uvredljive rečenice seksualnog sadržaja, a pritom ju je dirao preko odjeće po grudima, stražnjici i spolovilu. Posljednji zabilježeni incident dogodio se 30. travnja 2021., kada je ponovno pokušao fizički kontakt, no zaposlenica ga je spriječila.
Sud je utvrdio da je takvo ponašanje ozbiljno narušilo dostojanstvo zaposlenice i stvorilo ponižavajuće i neprijateljsko radno okruženje. Nakon što se požalila na njegovo ponašanje, dobila je otkaz, a zbog psihičkih posljedica i stresa zatražila je psihijatrijsku pomoć.
Tijekom postupka muškarac je proglašen krivim za dva kaznena djela protiv spolne slobode – spolno uznemiravanje i bludne radnje. Za svako od djela izrečena mu je kazna zatvora od četiri mjeseca, a sud mu je potom odredio jedinstvenu kaznu zatvora u trajanju od šest mjeseci.
Ipak, riječ je o uvjetnoj osudi, što znači da neće morati u zatvor ako u roku od godinu dana od pravomoćnosti presude ne počini novo kazneno djelo. Osim toga, mora platiti i 100 eura troškova kaznenog postupka.
Sud je u presudi posebno naglasio da je muškarac bio nadređen zaposlenici te da je koristio svoj položaj poslodavca kako bi prema njoj provodio neprimjereno ponašanje. Upravo je odnos nadređenosti bio jedna od ključnih okolnosti zbog kojih je njegovo ponašanje kvalificirano kao kazneno djelo spolnog uznemiravanja.
Prema podacima iz presude, riječ je o muškarcu koji ranije nije bio kazneno osuđivan i koji je u vrijeme presude bio u mirovini. Bio je suvlasnik obiteljske kuće i doma za starije osobe u kojem je zaposlenica radila.
Postupak je formalno okončan 11. svibnja 2026., kada je presuda postala pravomoćna jer su se stranke odrekle prava na žalbu.
Moto nautički klub ‘Mura’ iz Kotoribe ovih je dana postao bogatiji za novi raft čamac Avanti 420, zajedno s pripadajućim prslucima i veslima.
Nabava opreme ostvarena je zahvaljujući financijskoj potpori Općine Kotoriba i Zajednice sportskih udruga i saveza Međimurske županije, a članovi kluba ne skrivaju zadovoljstvo novom investicijom koja će dodatno obogatiti njihove aktivnosti na Muri.

Uz novi raft, Općina Kotoriba klubu je dodijelila i spremište koje su vrijedni članovi vlastitim radom prilagodili za skladištenje plovila i opreme. U uređenje prostora uključili su se brojni članovi i prijatelji kluba koji su pomagali materijalom i radom.
– Ovim putem zahvaljujemo svima koji su pomogli u nabavi potrebnog materijala za adaptaciju spremišta te onima koji su odvojili svoje slobodno vrijeme kako bi se izvršili potrebni radovi – poručili su iz kluba.

Nova oprema posebno će koristiti klubu koji danas okuplja više od stotinu članova svih generacija. Najmlađi član ima svega pet godina, dok najstariji ima više od sedamdeset.
Iz Moto nautičkog kluba „Mura“ zahvalili su i načelniku Dariu Friščiću te Općini Kotoriba na podršci i razumijevanju za rad kluba.
Fabijan Kovač i Lovro Krištofić iz Tehničke škole Čakovec stručnu praksu obavljaju u tvrtki ST-Control iz Málage – specijaliziranoj za proizvodnju CNC i laserskih strojeva za rezanje i obradu materijala. Dečki sudjeluju u početnim fazama izrade strojeva, a njihovi zadaci uključuju lasersko rezanje, brušenje, bojanje te pripremu cijevi i limova.
A što kažu o fizičkom naporu? Nakon cijelog dana prenošenja metalnih dijelova teretana im više ne treba! Srećom pa Málaga nudi i zasluženi odmor uz more da se metalna prašina i boja lakše isperu s ruku.
U Sportskom parku u Kotoribi u srijedu, 27. svibnja 2026. godine, održana je posljednja utakmica finala Kupa Međimurskog nogometnog saveza. Nakon pobjede 2:1 u Jurovcu, NK Graničar Kotoriba sada je odigrao uzvratnu protiv NK Bratstvo Jurovec te ponovno odnio pobjedu s rezultatom 2:1, ukupno 4:2, i tako osvojio Kup MNS-a!
Golove su iz NK Graničara zabili Maicon i Fran Čmrlec, a za NK Bratstvo Valentin Cvetković. Utakmicu je sudio Nino Škrobar, pomoćni suci bili su Robert Kolarić i Filip Paman, četvrti sudac bio je Nikola Graf, a delegat Dino Jambrović.

Mnogobrojni mještani okupili su se bodriti nogometaše. Članovi NK-a Graničara kuhali su grah, a Mažoretkinje Općine Kotoribe pekle langoše. Tijekom utakmice frcale su strasti i među gledateljima i među igračima, a podijeljeno je i nekoliko žutih kartona. Navijačka atmosfera doživjela je vrhunac nakon posljednjeg gola i podjele pehara. Palile su se baklje, pjevalo se i plesalo.

Zahvalnice članovima stručnog stožera i sucima te pehare i medalje podijelili su predsjednik Međimurskog nogometnog saveza Kristijan Antolović i načelnici općina Kotoriba i Sveti Martin na Muri, Dario Friščić i Martin Srša.
– Ovo nam je treći put da smo pobjednici kupa u četiri godine. Pobijedili smo i 2023. i 2025. godine, tako da smo se već naviknuli! – rekao je predsjednik NK-a Graničar Ivan Kos. U svakom slučaju, veselju nije bilo kraja, a fešta traje i dalje. Jer, kako se kaže, pobjeda je slatka kao…

Kako je izgledala utakmica i tko je sve pratio napetu završnicu kupa, pogledajte u našoj velikoj fotogaleriji i videima!
Čestitamo NK Graničar Kotoriba, pobjedniku Kupa, ali i NK Bratstvo Jurovec na odličnoj igri!
Nikola Novak, načelnik Općine Nedelišće, nedavno je postao novi predsjednik međimurskog SDP-a naslijedivši na toj dužnosti Maria Medveda. Novakov izbor logičan je nastavak puta započetog ulaskom u stranku 2011. godine. Vrlo brzo postao je predsjednik Foruma mladih SDP-a Nedelišća, a potom i Međimurske županije. Uslijedila je dužnost tajnika Općinske organizacije SDP-a Nedelišće, a nakon toga i predsjednika od 2022. godine. Bio je član Županijskog odbora SDP-a Međimurske županije i Glavnog odbora SDP-a Hrvatske. Na nedavnoj konvenciji stranke bio je jedini kandidat za predsjednika, a za naš portal govori o razlozima koji su ga naveli na kandidaturu.

-Moja kandidatura uslijedila je nakon što se međimurski SDP, u protekle 4 godine, stabilizirao kao politička stranka nakon svih događanja koja su prethodila tom razdoblju, od različitih previranja unutar stranke do smjene tadašnjeg predsjednika Mladena Novaka. Organizaciju je u tom periodu vodio Mario Medved i to je radio na najbolji mogući način u skladu s okolnostima. Nakon razgovora s članovima općinske organizacije u Nedelišću i drugim članovima naše županijske organizacije, ponajviše načelnikom Općine Sveti Juraj na Bregu Anđelkom Nagrajsalovićem i vijećnicom Županijske skupštine Andrejom Marić, odlučio sam se kandidirati za dužnost predsjednika s ciljem daljnjeg jačanja županijske organizacije. U odnosu na razdoblje od prije petnaestak godina mi imamo manje članova, u nekim organizacijama imamo povjerenike, a negdje nemamo ni formiranu organizaciju. Sve to nije krivnja bivšeg predsjednika Medveda, nego svih nas zajedno. Ujedno, svi zajedno snosimo i odgovornost napraviti maksimum kako bi sve te organizacije i stranku u cjelini podigli u našem kraju. Veseli što je unutar stranke došlo do pojave novih lica, pa se na čelu gradske organizacije u Čakovcu odnedavno nalazi Lana Remar, a novi su predsjednici i u nekim drugim organizacijama poput Domašinca, Strahoninca, Svetog Martina na Muri, Štrigove i drugih. Također me raduje što su, uz Anđelka i Andreju, u Predsjedništvo ušli i novi članovi: Hrvoje Kolman, Renata Kovačić, Iva Medved i Sven Todorović. Svi oni će, uz Ivana Šimunkovića i Roberta Ujlakija koji su tu od ranije, dati novi zamah našem djelovanju. Za tajnicu županijske organizacije i desetu članicu Predsjedništva planiram predložiti Jelenu Krznar iz Belice, predsjednicu tamošnje općinske organizacije stranke, ali i Općinskog vijeća, navodi Novak uz kratki osvrt na dugoročne ciljeve.

-Mi već danas započinjemo pripreme za sve izbore koji slijede. Od parlamentarnih, europskih, predsjedničkih do lokalnih. Samo tako možemo biti potpuno spremni i jedino na taj način možemo ostvariti naš konačni cilj: pobjedu na svim tim izborima na razini Međimurja. Želimo da naš sljedeći kandidat za predsjednika države te liste s kojima će stranka izaći na parlamentarne, europske i lokalne izbore imaju bolje rezultate nego dosada. To možemo postići jedino većom aktivnošću i vidljivošću naše županijske organizacije, ali i s novim licima te svježim idejama. Zato pozivam sve zainteresirane za mukotrpni rad na terenu, komunikaciju s ljudima i davanje ideja kojima cijelu zajednicu možemo učiniti boljom da nam se pridruže. Dobrodošli su svi osim onih koji politiku gledaju samo kao priliku za stjecanje određene pozicije ili zapošljavanje, jer takve ne želimo u našim redovima, odlučno poručuje Novak koji je na konvenciji zatražio veću samostalnost županijske organizacije u odabiru kandidata za saborske liste.
-Naša suradnja sa središnjicom, predsjednikom Hajdaš Dončićem, ali i svima ostalima, poput glavnog tajnika Kričke i potpredsjednika Jakšića je vrlo dobra. Redovito se čujemo i konzultiramo o svemu što je bitno. Ipak, prilikom sastavljanja buduće liste za parlamentarne izbore nadamo se što većem broju kandidata iz Međimurja i što većem broju tzv. ulaznih mjesta. Sve to u skladu s dogovorom i poštivanjem volje našeg Županijskog odbora koji će predložiti kandidate na listu za Sabor, ističe Novak koji se osvrnuo i na sadašnju zastupljenost stranke u jedinicama lokalne samouprave.

-U odnosu na lokalne izbore 2021. godine, mi smo prošle godine imali bolje rezultate. Uz postojeća tri načelnika, osvojili smo i neke druge pozicije, poput zamjenika načelnika u Nedelišću, predsjednice OV Svetog Juraja na Bregu i predsjednice OV Belica. Najvažniji pomak zabilježen je u Međimurskoj županiji i Gradu Čakovcu gdje smo dobili dvojicu zamjenika župana i zamjenicu gradonačelnice. Naš je cilj sve to zadržati i poboljšati na sljedećim izborima. Na njima želimo izboriti načelnička mjesta u nekim drugim jedinicama lokalne samouprave te povećati broj vijećnika u općinskim i gradskim vijećima , kao i Županijskoj skupštini. Ponegdje smo već došli do maksimuma, primjerice u Nedelišću gdje je od 15 vijećnika njih 12 s naše liste, ali u mnogim drugim sredinama postoji mogućnost, želja i prostor za rast u predstavničkim tijelima što to nam je, svakako, cilj. Na Predsjedništvu i Županijskom odboru stranke razgovarat ćemo i definirati jedinice lokalne samouprave na koje se najviše želimo fokusirati. Do lokalnih izbora su tri godine što je kratko vrijeme, pa s pripremama, kao što sam najavio, započinjemo već ove jeseni, iznosi planove novi predsjednik međimurskog SDP-a kojeg smo zamolili i za komentar o suradnji s NPS-om međimurskog župana Matije Posavca.
-Iako smo na prošlim izborima imali odvojene liste za Grad Čakovec i Međimursku županiju, uspostavljena je uspješna postizborna suradnja. To je logična posljedica zajedničkog izlaska na izbore za dužnosnička mjesta, zbog čega su Mario Medved i Lana Remar na ranije spomenutim dužnostima, dok je naš član Elvis Kralj izabran za zamjenika župana iz redova romske nacionalne manjine. Suradnja s NPS-om je dobra, kako obojice naših zamjenika župana sa županom Posavcem, tako i na stranačkoj razni. Isto tako moram pohvaliti izrazito dobru suradnju naše zamjenice s gradonačelnicom Cividini. Iz pozicije općinskog načelnika i osobno mogu govoriti samo pozitivno o projektima gdje blisko surađujemo s Međimurskom županijom, poput Centra za starije, nove Osnovne škole i dvorane PŠ Dunjkovec. Svi ti projekti napreduju i završit će se u roku upravo zahvaljujući vrlo dobroj suradnji. Jednako tako, kao načelnik fantastično surađujem s čakovečkom gradonačelnicom kroz ITU mehanizam koji nas povezuje, pa i na tom planu očekujem da suradnja ubuduće može biti samo još bolja, optimističan je Novak. Zanimalo nas je da li, s obzirom na novu stranačku poziciju, s optimizmom gleda i na nastavak suradnje S Vladom RH o kojoj je često vrlo pohvalno govorio kao načelnik.
-Gledano iz moje pozicije u Općini Nedelišće, mislim da neće biti problema. Već sam pet godina načelnik i mogu reći da su Vlada, na čelu s premijerom Plenkovićem, kao i sva ministarstva zaista bila blagonaklona prema našoj općini. Iz svog osobnog iskustva mogu reći da uopće ne vidim razliku u odnosima bez obzira je li netko na lokalnoj razini u HDZ-u, SDP-u ili nekoj drugoj stranci. Nama je Vlada RH osigurala gotovo 30 milijuna eura za obilaznicu Nedelišća i oko 10 milijuna eura za rekonstrukciju nasipa Pušćine-Gornji Hrašćan. To su za nas životno važni projekti, da ne govorim o svim drugima koji su u tijeku i gdje smo, zahvaljujući našim kvalitetnim projektima i uz podršku resornih ministarstava i Vlade, osigurali značajna bespovratna europska sredstva. Sve što se kod nas gradi dobro napreduje, ne vidim u tome nikakvih problema i ne očekujem tenzije u nastavku naše suradnje bez obzira na moju novu stranačku poziciju, smatra Novak kojem će nova dužnost smanjiti ionako ograničeno osobno slobodno vrijeme.

-Već sam od ranije naviknut na niz obveza. U općinskoj upravi sam dostupan za njenog radnog vremena, dok su moje obveze profesora u Glazbenoj školi Varaždin vezane uz popodnevne sate, najranije od 16.15h. Političke funkcije smatram svojom obvezom i odgovornošću. Bilo bi kukavički od mene kada ne bih pronašao vremena za ljude koji su mi pomogli postati načelnikom i uspješno voditi Općinu. To jednostavno ne bi bilo fer, ni korektno prema njima. Ova nova dužnost oduzet će mi dio slobodnog vremena, ali već sam dokazao da se uz dobru organizaciju sve može posložiti, odgovara Novak kojeg smo za kraj pitali vidi li se kao kandidat za župana ili saborskog zastupnika na predstojećim lokalnim i parlamentarnim izborima.
-U ovom trenutku to je hipotetsko pitanje. Ipak, mogu reći da se ne vidim kao kandidat stranke za župana na lokalnim izborima 2029. godine. Vidjet ćemo što će kasnije donijeti vrijeme i političke okolnosti. Što se tiče liste za Sabor, nakon što međimurski SDP odluči o svojim kandidatima, usklađivati ćemo je s vodstvom i predsjednikom nacionalnog SDP-a, završno je poručio Novak.
Danas popodne, oko 17 sati, na mailove nekoliko redakcija, pa tako i naše, stiglo je pismo zanimljivog sadržaja i da je bilo potpisano punim imenom i prezimenom odmah bi ga objavili.
Dopis s nadnaslovom i naslovom SKANDAL NA PREZENTACIJI PLANA U STRAHONINCU: Urbanistica poručila: „Trebalo bi mu oduzeti licencu!“ izuzetno je dobro sročen. Kao da ga je pisao protukandidat načelnika Franje Lehkeca na općinskim izborima.
Dopis je poslan s maila [email protected] što sugerira da iza njega stoji organizacija SDP-a Strahoninca. To je pobudilo sumnju, jer to nije njihov način komuniciranja. Na istu mail adresu poslao sam molbu da dotični dopis potpiše odgovorna osoba u SDP-u, a prije same objave. No, dobio sam odgovor da se moja “poruka nije isporučila na ozačenu mail adresu, jer se adresa ne može pronaći i ne postoji”.
Idemo dalje. Zovem općinskog vijećanika SDP-a Dragana Zdolca. Javlja se sa sjednice Kluba SDP-a. Analiziraju točke dnevnog reda, kaže, i zauzimaju stavove za sutrašnju sjednicu Općinskog vijeća. Nakon što sam mu pojasnio o čemu se radi, prekinuli smo, a on je nazvao za desetak minuta.
“Evo, SDP s tim i takvim pismom nema nikakve veze! Vjerojatno je poslano s lažnog maila”, kazao je.
I tako, ljudi imaju ime i prezime, ali ga se srame javno izreći. Pišu anonimna pisma puni čemera i ljubomore na uspješan razvoj Strahoninca napadaju općinsku vlast. U tu svrhu postoji čak i poseban portal “Za naš Strahoninec”, koji gotovo svakodnevno objavljuje objede i stvara nemir.
Po svemu sudeći radi se o istim osobama, neki kažu čak i istog imena, pa i istih političkih pokušaja.
Ovakvim ponašanjem ne vjerujem da će steći naklonost birača na nekim budućim izborima. Ovako im ostaje tek da kao kurjaci zavijaju skriveni u rupi, pa možda nekog i preplaše.
Jadno!
Povodom obilježavanja 150. obljetnice, Osnovna škola Domašinec u srijedu, 27. svibnja 2026. godine, održala je kreativno-edukativnu radionicu pod nazivom „Zmajevi nad školom“.
Radionicu je organizirala i vodila učiteljica tehničke kulture i fizike Renata Martinec, uz pomoć pedagoginje Vanje Lajtman i članica Kluba mladih tehničara OŠ Domašinec – Ive, Lane, Jelene, Tene, Reje Izabele, Anje, Tene, Barbare i Saše, koje su pomagale učenicima tijekom cijelog programa.

U radionici je sudjelovalo oko stotinu učenika razredne nastave iz Područne škole Turčišće i OŠ Domašinec. Radionica je započela zanimljivim pripovijedanjem o međimurskoj legendi o zmaju Pozoju i obitelji Zrinski. Učenici su kroz priču upoznali dio lokalne povijesti, narodnih predaja i bogate međimurske kulturne baštine. Posebno ih je zainteresirala legenda o zmaju koji prema predaji spava ispod Starog grada te simbolizira snagu i tajanstvenost međimurskog kraja.
Nakon uvodnog dijela uslijedio je praktični i kreativni rad. Učenici su izrađivali vlastite zmajeve koristeći različite materijale i boje, razvijajući pritom svoju maštu, spretnost i tehničke vještine. Uz pomoć starijih članica Kluba mladih tehničara uspješno su sastavili i ukrasili svoje radove, a najveće veselje uslijedilo je prilikom puštanja zmajeva u zrak iznad školskog prostora.

Šarenilo zmajeva iznad škole stvorilo je posebno ozračje te razveselilo učenike, učitelje i posjetitelje. Radionica je na lijep način povezala tehničko stvaralaštvo, dječju igru, timski rad i međimursku tradiciju, a ujedno je bila dio bogatog programa obilježavanja velikog jubileja škole.