U četvrtak, 28. svibnja, održana je rekordna sjednica Općinskog vijeća Općine Pribislavec. Iako je početak kasnio kako bi se pridružio i vijećnik Zoran Tomašić, sjednica je završila ekspresno – predsjednica Općinskog vijeća Dina Korent zaključila ju je već u 20:01 sati.

Na sjednici nije bilo Aktualnog sata, a ni pod posljednjom točkom dnevnog reda „Ostalo – informacije“ nije bilo dodatnih pitanja ni rasprave. Od vijećnika izostali su: David Dodlek, Petar Hajdinjak, Ana Novak, Jagoda Orehovec i Josip Varga, Vid Oršuš i Dario Pavić.
Usvojene sve odluke
Pred vijećnicima se našlo ukupno 11 točaka dnevnog reda, a sve odluke i izvješća usvojeni su jednoglasno i bez veće rasprave. Prihvaćen je zapisnik s prethodne sjednice, godišnji izvještaj o izvršenju proračuna Općine Pribislavec za 2025. godinu, kao i odluka o raspodjeli rezultata poslovanja. Vijećnici su jednoglasno podržali i izvješća o izvršenju programa građenja i održavanja komunalne infrastrukture te programe javnih potreba u kulturi, socijalnoj zaštiti i sportu za 2025. godinu.
Jednoglasno je donesena i revidirana Odluka o javnim priznanjima Općine Pribislavec te Odluka o imenovanju Povjerenstva za dodjelu javnih priznanja.
Načelnik Matija Ladić istaknuo je kako su vijećnici sve materijale dobili na vrijeme te pozvao prisutne da postave eventualna pitanja vezana uz financijske izvještaje. Naglasio je kako je 2025. godina bila izrazito plodna za Općinu Pribislavec.
Predsjednica Općinskog vijeća Dina Korent posebno je istaknula visoku razinu izvršenja proračuna.
– Po izvršenju, ova godina možda je i najjača do sada. Izvršeno je 95 posto prihoda i 85 posto rashoda – rekla je Korent.

Treća točka odnosila se na višak od 480 tisuća eura koji će se preusmjeriti za rekonstrukciju ulica na području općine.
Kod izvješća o programima javnih potreba u kulturi, sportu i socijalnoj zaštiti načelnik Ladić istaknuo je kako je povećano financiranje svih udruga.
– Što se tiče svih naših udruga, i sportskih i kulturnih i socijalnih programa, povećali smo financiranje svim udrugama u 2025. godini, a nastavili smo taj trend i u 2026. godini čime podupiremo rad udruga – rekao je Ladić, dok je Dina Korent dodala kako su sredstva povećana za deset posto.
Povjerenstvo za dodjelu javnih priznanja
Na sjednici je usvojena i revidirana Odluka o javnim priznanjima Općine Pribislavec, a predsjednica Vijeća zahvalila je Nikoli Bakošu i Nikoli Lepenu na velikom angažmanu oko izrade odluke.

U Povjerenstvo za dodjelu javnih priznanja imenovani su načelnik Matija Ladić kao predsjednik, potom kao članovi pročelnica Jedinstvenog upravnog odjela Ivana Lesjak, Suzana Dokleja, Josip Varga i Dragutin Balog.
Ladić je u svom obraćanju podsjetio na brojne projekte realizirane tijekom protekle godine. Istaknuo je završetak radova na dječjem igralištu u Ulici Ruđera Boškovića, rekonstrukciju ulica Vladimira Nazora, Augusta Šenoe i J. J. Strossmayera, kao i pripreme za rekonstrukciju Vinka Žganca i Matije Gupca.
Posebno je naglasio završetak radova na Dječjem vrtiću Magnolija, za koji je u tijeku odabir ravnatelja, ali i činjenicu što je Općina financirala izradu projektne dokumentacije školsko-sportske dvorane uz Osnovnu školu Vladimir Nazor pri čemu je i zahvalio Međimurskoj županiji koja je taj projekt prepoznala kao jedan od prioriteta.
– To je nešto što priželjkujemo više od 20 godina – rekao je načelnik.
Spomenuo je i rekonstrukciju Dvorca Feštetić koja se približava završetku te najavio nove projekte uređenja središta mjesta i dječjih igrališta, te rekonstrukciju Kaštelske ulice.
Novosti u romskom naselju
Zamjenik načelnika iz redova romske nacionalne manjine Rajko Kovačić govorio je o ulaganjima u romskom naselju. Istaknuo je uređenje tri nasipa i igrališta na trokutu na kojem se još očekuju igrala, te projekt legalizacije kuća i priključivanja na infrastrukturu.

Posebno je naglasio akciju uklanjanja otpada.
– Odvezeno je 160 tona smeća iz dijela romskog naselja, takozvanih baraka – rekao je Kovačić zahvalivši svima koji su sudjelovali u akciji čišćenja.
Dodao je i kako trenutno 205 korisnika redovito koristi sustav odvoza otpada, od čega je 118 aktivnih platiša.

























