U vijećnici Općine Donji Vidovec jučer, 26. travnja 2022. godine, navečer, održan je sastanak na kojem su se okupile udruge i dogovaralo se o budućim događajima. Načelnica Općine Donji Vidovec Bojana Petrić potpisala je ugovore o financiranju programa i projekata udruga u 2022. godini, pri čemu je za udruge iz područja kulture izdvojeno 25.000 kuna, za sportske 60.000 kuna, a za udruge iz ostalog područja 10.000 kuna.
Sredstva su dobile udruge s područja općine Donji Vidovec: Matica umirovljenika Čakovec Podružnica umirovljenika Donji Vidovec, Društvo Naša djeca, KUD Donji Vidovec, SRD Mrena, LD Patka, MNK Vidovski zlatari, NK Vidovčan i STK Donji Vidovec. Isto tako, i sljedeće vanjske udruge: Udruga slijepih Međimurske županije, DOSTI, KLA Osmijeh Donja Dubrava, Društvo potrošača i Udruga “Pomoć neizlječivima“.
– Uz navedeno, Općina financira još i DVD Donji Vidovec, Javnu vatrogasnu postrojbu, HGSS, Crveni križ, a uplatili smo i određena sredstva zakladi Katruža – rekla nam je načelnica Bojana Petrić.
Održan je i sastanak na kojem se dogovaralo o detaljima predstojećih događanja, Zrinskom kotliću i Vidovom. Tradicionalna manifestacija Zrinski kotlić, natjecanje u kuhanju graha, održat će se ove subote, 30. travnja, a oko 13 sati bit će podjela besplatnog graha i proglašenje pobjednika.
USKORO I VIDOVO!
– Obilježavanje Vidovog započet će 15. lipnja, na sam blagdan svetog Vide, s misom u prijepodnevnim satima te svečanom sjednicom u poslijepodnevnim satima, a u subotu, 18. lipnja, bit će tradicionalno natjecanje kod Ribičkog doma između članova ŠRD Mrena. Slijedi i svečano otvorenje programa Vidovo u organizaciji KUD-a Donji Vidovec i Općine Donji Vidovec, pri čemu će prisustvovati nekoliko kulturno-umjetničkih društva i iz Slovenije i Mađarske, kasnije će program upotpuniti komičar Vlatko Štampar i naši vidovski tamburaši zvani TS Blatobran. Planira se i prijateljska utakmica u nogometu. Sve to održavat će se u SP Kalanica – otkrila je načelnica.