SPORNO SUĐENJE

Oglasio se NK Kraljevčan: ‘Da su suci kumovali porazu Spartaka? Smiješno! Golove su zabili naši igrači’

Autor: MĐ Foto/Video: Ilustracija

NK Kraljevčan reagirao je na sporno suđenje u utakmici protiv NK Spartak. Kažu kako su njihovi igrači igrali fer te ističu kako su sudačke pogreške sastavni dio ovoga sporta.

U nastavku prenosimo njihovo priopćenje u cijelosti.

“Poštovani prijatelji međimurskog nogometa,

obraćamo Vam se povodom medijske hajke i pritiska od strane predsjednika nogometnog kluba Spartak. Iako do sada nismo imali reagirali javno, ovoga puta Uprava NK Kraljevčana odlučila je javno istupiti nakon prozivke našeg kluba od strane Kristijana Jurasa (op.a. Zaista ga ne možemo nazvati gospodinom nakon našeg gostovanja u M.Subotici).

Iznimno nam je drago da je naših navijača bilo mnogo i da su i sami svjedočili da istup predsjednika NK Spartak nema veze sa zdravim razumom!

Da suđenje nije bilo na razini, te da je moglo i moralo biti bolje slažemo se i mi. O gruboj igri domaćina i ne sankcioniranju igrača nema ni riječi, o dvije sumnjive situacije koje su mogli biti najstrože kazne za nas, također. Početkom drugog poluvremena pri rezultatu 0:1 podignuto nam je zaleđe iako je igrač utrčao iz drugog plana te je prekinuta akcija gdje bi isti imao 1 na 1 s golmanom. O tome da je dotični Kristijan Juras cijelu utakmicu, od 1.minute vršio pritisak na suce, napadao ih, utrčavao na teren, pogrdno vrijeđao gostujuće igrače, pušio na klupi, ušao u prostorije istih na poluvremenu utakmice nema ni riječi delegata utakmice.

Naši igrači su cijelu utakmicu odigrali fer i korektno do kraja sudačke nadoknade bez obzira na greške sudaca jer i oni su samo ljudi i svi griješimo, ali da su kumovali porazu Spartaka? Smiješno! Golove su zabili naši igrači, koji su ostavili srce na terenu do zadnje sekunda i vjerovali u sebe i da mogu do pobjede, a ne suci utakmice.

I na kraju, imamo videozapis drugog dijela utakmice gdje se čuje i vidi nesportsko ponašanje Kristijana Jurasa, te ćemo isti objaviti na našoj FB stranici krajem tjedna.

Našim nogometnim prijateljima iz Male Subotice želimo puno sreće do kraja prvenstva, te još jednom naglašavamo da su sudačke pogreške sastavni dio najvažnije sporedne stvari na svijetu!”, stoji u priopćenju NK Kraljevčana.