U naselju Kotoriba ovaj tjedan završeno je ravnanje svih glavnih poljskih puteva, pa tamošnji mještani sada imaju bolje poljske puteve nego, primjerice, stanovnici Donjeg Vidovca ili Svete Marije ceste, koje čekaju njihovu sanaciju nakon radova na kanalizacijskom sustavu.

Poljski putevi u Kotoribi obnovljeni su za ovo područje novom metodom, koja osim što odlično ravna puteve i smanjuje količinu potrebnog šljunka na putevima, predstavlja i veliku uštedu u proračunu Općine.
Riječ je o ravnanju puteva putem traktorskog gredera za poravnavanje i obnovu poljskih puteva koji je patentirao Mehanix, obrt za proizvodnju strojeva iz Malog Bukovca. Ovaj dodatak, koji se postavlja na traktor, odiže šljunak, okreće ga i ravna.


– Za usporedbu, dosad je Općina za obnovu poljskih puteva kupovala velike količine šljunka i obnavljala puteve nasipavanjem šljunka, za što se godišnje izdvajalo oko 200.000 kuna, a troškovi ovakvog načina ravnanja bit će oko 10.000 kuna, što se odnosi pretežno na sam posao, dok se šljunak dovodi u minimalnim količinama i to samo na mjesta gdje se nalaze veće rupe – istaknuo je načelnik Općine Kotoriba Dario Friščić.
– Bude li to dugoročno zadovoljilo potrebe poljoprivrednika ne znam, ali reakcije su zasad pozitivne – rekao je.
