Ne oslanjajući se samo na stalne postave, Muzej Međimurja Čakovec, kroz raznolike programe konstantno privlači novu publiku, bile to radionice za najmlađe, tematske izložbe ili javne tribine koje obrađuju aktualna pitanja.
Osim besplatnog razgledavanja svih izložbenih muzejskih postava u vremenu od 18 do 01 sat, 26. siječnja za najmlađe posjetitelje ovogodišnja će „noć“ početi već u prijepodnevnim satima edukativno-kreativnim radionicama.
U večernjem dijelu programa manifestacija će započeti otvorenjem izložbe obiteljskih fotografija pod nazivom „Obiteljski fotospomenar“, a nastavit će se tribinom „Žene u sportu – međimurska priča“. Viša kustosica Ana Šestak održat će uvodno predavanju, a zatim s gošćama na tribini održati razgovor.
Prilika je idealna za razgled stalnih postava Riznice Međimurja, našeg nagrađenog Muzeja nematerijalne baštine Međimurja, postav u palači Starog grada Čakovec te izložbu „Odgajani za uspjeh – obitelj Legenstein“ u Izložbenom salonu.