U Velikoj Gorici održano je Otvoreno prvenstvo Zagrebačke županije u stolnom tenisu za osobe s invaliditetom, koje je okupilo brojne domaće i međunarodne igrače te ponudilo niz kvalitetnih i uzbudljivih mečeva. Među najuspješnijima bila je i naš Međimurec Nino Baša, koji je turnir završio osvajanjem trećeg mjesta.
Baša je natjecanje započeo vrlo sigurno u grupnoj fazi. U prva dva susreta upisao je dvije pobjede – protiv Borisa Đuračića slavio je uvjerljivo s 3:0, dok je protiv Mladena Rajkovića pobijedio rezultatom 3:1 u setovima.

Posebno impresivan nastup imao je u četvrtfinalu, gdje je odigrao odličan meč protiv Petera Jereba, trenutačno 66. igrača svijeta. Baša je pokazao visoku razinu igre i slavila s uvjerljivih 3:0, potvrdivši dobru formu i natjecateljsku stabilnost.
U završnici turnira uslijedio je izuzetno zahtjevan dvoboj protiv Primoža Kanclera, 35. igrača svijeta. Baša je u tom susretu odlično otvorio meč i povela s 1:0 u setovima, a u drugom setu imala je i set-loptu. Ipak, u nastavku su presudile neprisiljene pogreške, što je iskoristio iskusni protivnik te na kraju slavio s 3:1.
Unatoč porazu u završnici, treće mjesto predstavlja vrlo vrijedan rezultat i još jednu potvrdu kvalitete i potencijala Nina Baše na međunarodnoj sceni para stolnog tenisa.
Turnir je na kraju osvojila Anđela Mužinić Vincetić, aktualna europska i paraolimpijska prvakinja te svjetska viceprvakinja, čime je natjecanje u Velikoj Gorici dobilo dodatnu sportsku težinu i prestiž.
