Muhina kokica, bazgov i trozubi kaćun osebujne su orhideje. Svoje jedinstvene cvjetove pokazuju upravo ovih svibanjskih dana na padinama i livadama podno Strahinjčice s još desetak vrsta drugih orhideja. Biljni svijet orhideja ili kaćuna djelatnici Javne ustanove Međimurske prirode s pridruženim članovima Planinarskog kluba Extrem obišli su prigodom studijskog posjeta Javne ustanove za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode Krapinsko-zagorske županije odnosno Javne ustanove Zagorje zeleno.
Dijana Hršak ravnateljica Ustanove čije je sjedište u Radoboju, upoznala je najprije tim Međimurske prirode s primjerom travnjačkog voćnjaka koji se nalazi uz sam Centar. O njemu brinu djelatnici Javne ustanove Zagorje zeleno spajajući tradiciju i moderne elemente. Radobojski trnac – nastao je 1920. godine uz staru rudarsku školu i prepoznatljiv je dio tradicijskoga ruralnog krajolika Zagorja. Odlikuje ga velika raznolikost voćnih vrsta i starih sorta. U trnacu je posađen potomak legendarne Gupčeve lipe, postavljen je hotel za korisne kukce te se na njemu nalaze brojni zanimljivo osmišljeni elementi za edukaciju, rekreaciju i odmor. Sam Centar za prirodu Zagorje upravo je u fazi preuređenja te će po okončanju radova imati još dodatnih vrijednosti za predstavljanje i poučavanje o prirodi zagorskog kraja.
Posjet je nastavljen edukacijom na terenu i planinarsko-poučnoj stazi na Strahinjčici. Strahinjčica je značajan orhidejski vrt jer su na tom području zabilježene čak 32 vrste i podvrste orhideja. Dio je ekološke mreže Natura 2000 i važna je za očuvanje ugroženih vrsta i staništa. Ravnateljica Hršak s pregršt znanja, strasti i ljubavi prema svom kraju i prirodi vodila je studijsku grupu Putem orhideja. Staze su označene prigodnim smjerokazima i edukativnim tablama s informacijama i zanimljivostima o biljnom pokrovu, životinjskom svijetu, fosilnom i rudnom bogatstvu ovog područja. Dio puta je bio i vrh Sekolje 738,5 mnv. Kružna staza Put orhideja svojom bioraznolikošću sve je zadivila i “bacila mamac” za ponovni dolazak.