Međimurje protiv Dinama (D) osvojilo bodove za mir u kući

Autor: Miljenko Ovčar Foto/Video: Miljenko Ovčar/IV

NK MEĐIMURJE : NK DINAMO (D) 4:0 (3:0)

1:0 Bešlić 24′, 2:0 Ivančić 28′, 3:0 Davi 33′, 4:0 Drk 89′

Baš kao i u prvom dijelu prvenstva, Međimurje je jučer svladalo domašinečki Dinamo s 4:0. Pobjeda je tim važnija, jer se na domaćem terenu čekala od 11.studenog prošle godine.

U prvim minutama utakmice bilježimo spornu situaciju. Nakon jednog kontakta u domaćem šesnaestercu gostujući igrač ostaje ležati na travi, ali sudac Slunjski samo odmahuje rukom. Gosti i njihovi navijači su burno protestirali smatrajući da je bilo povlačenja i tražeći najstrožu kaznu, a i kasnije su u nekoliko navrata prosvjedovali na neke odluke sudačke trojke.

Na samom terenu sve je bilo uglavnom jednosmjerna ulica. U prvih dvadesetak minuta domaći su zaprijetili preko Štajerca, Davija i Drka, dok su gosti uzvratili prigodom kapetana Krznara, a onda su krenuli golovi. Igrala se 24.minuta kada je Bešlić s vrha šesnaesterca sjajno pogodio kvalitetnu povratnu loptu i neobranjivim udarcem smjestio je u donji desni kut. Samo četiri minute kasnije Međimurje izlazi u kontru tri na dva, lopta je gurnuta do Ivančića, a on korak-dva unutar kaznenog prostora precizno puca iskosa i pogađa suprotni kut. Sve je bilo riješeno u 33.minuti. Brazilac Davi dobio je loptu u for, bio brži od svih i gurnuo je ispod gostujućeg vratara u mrežu. Do kraja poluvremena vidjeli smo još i bombu Drka koja je odsjela na gredi te dvije prigode Ivančića. Gosti su u poluvremenu napravili čak četiri izmjene i u nastavku imali nešto više posjeda. Međimurje je mirno i organizirano čuvalo visoku prednost, ali s obje strane nije bilo previše izrazitih prilika. Za domaće je najbolju propustio Bešlić kada mu je Drk sjajnom asistencijom servirao čisti zicer, dok je najizgledniju priliku gostiju, u kojoj se našao Marodi, zaustavio vratar Jelavić. Minutu prije kraja najbolji pojedinac susreta Dominik Drk iz blizine postavlja konačni rezultat.

Važna pobjeda čakovečkom trećeligašu je donijela mir u kući, jer su praktički ostvarili svoj glavni cilj ove sezone. Tako će trener Jukić do kraja sezone bez turbulencija moći dovršiti selekciju unutar momčadi, kako bi se vidjelo koji igrači kvalitetom i karakterom mogu sudjelovati i u borbi za viši plasman. S druge strane na upravi je odlučnije pogasiti neka otvorena pitanja te dovršiti proces stabilizacije kluba i odrediti financijske gabarite koji će uvelike odrediti ciljeve Međimurja za sljedeću sezonu.