Međimurje palo u zadnjoj minuti

Autor: Miljenko Ovčar Foto/Video: Miljenko Ovčar

NK MEĐIMURJE – NK JADRAN POREČ 0:1 (0:0)

0:1 Macan 90′

Nogometaši Međimurja nesretno su poraženi na stadionu Mladosti u Čakovcu u dvoboju 19.kola Druge lige protiv Jadrana iz Poreča. Bila je to utakmica s dva različita poluvremena u kojoj je domaćin u prvom poluvremenu propustio previše prigoda, a iskusni gosti to su kaznili na samom kraju susreta.

Kalvarija nogometaša Međimurja nastavljena je i uoči današnjeg susreta s Jadranom iz Poreča. Na zagrijavanju je, naime, kapetan Zanjko osjetio ozljedu i nije mogao ni započeti utakmicu, pa je kapetansku traku ponio oporavljeni Težački. Tako je naš drugoligaš umjesto trojice mlađih od 21 godine, što je obveza svih klubova ovog ranga, utakmicu započeo s čak devet klinaca i samo dvojicom starijih od spomenute dobne granice.

Unatoč tome Međimurje je preuzelo inicijativu i u 12.minuti imalo veliku šansu. Oštar ubačaj iz slobodnog udarca pogodio je Fotaka, koji je zaboravljen na 2-3 metra od gostujućih vratiju, ali se lopta od njega odbila tik uz lijevu vratnicu. U 31.minuti domaći su tražili najstrožu kaznu, ali je sudac Slunjski ocijenio da je start na Štajercu bio ispravan. Osam minuta kasnije dobro je zaprijetio Težački, ali je njegov pokušaj iz slobodnog udarca zamalo otišao preko gola. Gosti su u završnici poluvremena zaprijetili preko Siljana čiji je udarac ukrotio Bulat, dok se s druge strane u čistoj šansi našao Vršić koji je pogodio gostujućeg vratara Pavlića.

Gosti su puno odlučnije ušli u nastavak i već u 47.minuti Bulat se morao dobro rasteći da ispod grede iščupa odličan šut Silve. U 77.minuti polukontra gostiju i dobar prodor Ivetića čiji je udarac, srećom bio neprecizan. Kada se činilo da će Međimurje osvojiti prvi proljetni bod praktički u posljednoj akciji utakmice, nakon velike gužve u šesnaestercu domaćina, najbolje se snašao Macan i ugurao loptu u mrežu za veliko slavlje koje su gosti podijelili sa svojim navijačima.

NK MEĐIMURJE: Bulat, Cerovčec (Sabo 63′), Težački, Bacinger (Kraja 68′), Bujan, Benko, Fotak, Ratajec (Rincon 83′), Vršić, Štajerec, Vrbanić

NK JADRAN (P): Pavlić, Al Tharwan, Macan, Lepinjica, Mendiković (Žiković 46′), Srzentić, Siljan (Aljohani 63′), Bernobić (Matteoni 71′), Zuliani, Banić (Šverko 7′), Silva (Ivetić 63′)