Mažoretkinje Kotoribe ističu ponos što su 11. kolovoza s juniorskim sastavom sudjelovale na 28. Međunarodnom natjecanju sa zaprežnim špricama u Svetoj Mariji, a koji je organizirao DVD Sveta Marija.
Zajedno sa Puhačkim orkestrom Općine Donja Dubrava u špaliru su dočekivale natjecateljske ekipe pred kojima su kasnije imale i nastup.

Iz Kotoribe su ovdje bili i vatrogasci s dvije ekipe. Mažoretkinje kažu kako ih raduje treće mjesto koje je osvojila njihova druga ekipa, a zahvaljuju DVD Sveta Marija na pozivu. Treba reći, što mnogi ne znaju, da su ovdje godinama unatrag u istoj ulozi u nekoliko navrata sudjelovale nadaleko poznate Zagrebačke mažoretkinje pa Kotoripčankama mora biti čast što su gazile njihovim stopama.




