Iako iz protivničkih političkih opcija u Međimurju nisu željeli komentirati prvostupanjsku, nepravomočnu presudu županu Matiji Posavcu, osim predstravnika HDZ-a, to je ipak učinio Mario Medved, donedavni predsjednik međimurskog SDP-a i sadašnji zamjenik župana. Na to se odlučio iz kolegijalnih razloga, pa je Posavcu osobno izrazio podršku u borbi za istinom, ali i zato što su u podršci suzdržani bili i članovi Nezavisne platforme Sjevera, čiji je predsjednik upravo Matija Posavec. Mario Medved odlučio je sad i javno, kao dugogodišnji SDP-ovac, županu Posavcu izraziti podršku u daljnjoj pravnoj borbi i dokazivanju nevinosti.
Mario Medved ističe:
“Iznenadila me sudska odluka, osobito visina kazne, a još je teže razumjeti da nije u potpunosti uvjetna nego je predviđen zatvor od 9 mjeseci. Tim više što je sudac imao više nego dovoljno materijala da dosudi oslobađajuću presudu po sve tri točke optužnice.
Svatko onaj tko je pratio suđenje županu Posavcu osvjedočio se koliko su argumenti, a osobito „dokazni”, odnosno audiosnimke, bile blijed i neuvjerljiv dokazni materijal.
Gajio sam vjeru u pravosuđe, u njihovu stručnost, nepokolebljivost, nepristranost i dosljednost na putu dokazivanja krivnje, no smatram da ovom presudom ni na koji način nije dosegnuta pravda niti je jasno dokazano da se kazna izriče nedvojbeno krivom čovjeku
Sučevo obrazloženje ostavilo je mnogo praznina i nije uvjerilo u krivnju nikoga tko Matiju Posavca poznaje, čak niti one ljude koji mu nisu bliski. To je činjenica – i u njezinu svjetlu ova kazna gubi smisao zbog kojeg je izrečena.
Matiji Posavcu dajem bezrezervnu podršku i želim da ustrajno nastavi pravnu borbu na višim pravnim instancama u dokazivanju nevinosti”, napisao je Mario Medved.
