SJAJNA VIJEST!

Kreće uređenje Gradskog parka Jug, Gradu Prelogu odobreno 350.000,00 eura

Autor: Grad Prelog Foto/Video: Grad Prelog, Studio VIPRO
- Advertisement -

Iz Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost stigla je lijepa vijest u Grad Prelog. Gradu Prelogu odobreno je 350.000,00 eura za projekt uređenja Gradskog parka na južnom dijelu Preloga. U travnju 2022. godine prijavljen je projekt „Prelog GoGreen II – Gradski park Jug – faza I“ na Javni poziv za neposredno sufinanciranje provedbe mjera prilagodbe klimatskim promjenama u svrhu jačanja otpornosti urbanih sredina raspisan od strane Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost.

Projekt Prelog GoGreen II obuhvaća uređenje površine na k.č. br. 8090/181 k.o. Prelog predviđene kao dio gradskog parka Jug. Planirano je uređenje parka sa zelenom površinom – sadnja 467 sadnica autohtonog bilja, uređenje šetnica kroz novouređeni park kao i uređenje učionica na otvorenom sa 2 vrtne sjenice.

Osim uređenja prostora parka projekt Prelog GoGreen II obuhvaća i radionice za djecu predškolske i školske dobi gdje će se djeci prezentirati važnost sadnje drveća i očuvanja biološke bioraznolikosti. Predviđeno trajanje projektnih aktivnosti je 24 mjeseci, a ukupna vrijednost projekta je 625.200,45 €. Za provedbu aktivnosti projekta u proračunu za 2024. godinu planira se iznos od 300.000,00 eura, a sama realizacija aktivnosti će se provoditi u 2024. i 2025. godini.

„Nove su to sjajne vijesti za naš Prelog. Iako je bilo komentara kako ćemo u tom dijelu također pokrenuti stanogradnju te pogaziti obećanja o gradskom parku, to eto nije tako. Jedva čekam da krenemo i s uređenjem tog dijela našeg Preloga“, istaknuo je gradonačelnik Kolarek. Radi se o prvoj fazi uređenja ovog dijela Preloga te se projekt odnosi na dio prostora prema prostoru Osnovne škole Prelog.

- Oglas -

Podijeli:

Najnovije

Pročitajte još

FOTO Lagana popodnevna šetnja uz Muru

Nedjelju su mnogi iskoristili za kratku šetnju, rekreaciju ili...

Branitelji se natjecali, družili i pokazali sportski duh

Udruga veterana 34. inženjerijske bojne  jedna je od najaktivnijih i...

FOTO Prekrasno poslijepodne na preloškoj Marini

Današnje mirno poslijepodne neki su građani iskoristili za šetnju po Marini...