Kako prepoznati strogo zaštićene i invazivne vrste

Autor: Foto/Video:
- Advertisement -

Poboljšanje zajedničkog rada i aktivnosti jedan je od postulata suradnje Međimurske prirode – Javne ustanove za zaštitu prirode s postojećim suradnicima i dionicima koji djeluju u zaštićenim područjima i područjima ekološke mreže Međimurske županije. Dio je to i programa aktivnosti koje se provode unutar projekta Eco Bridge. S tim ciljem Međimurska priroda je dosad organizirala radionice namijenjene volonterima u sklopu provedenih volonterskih akcija “Spašavanje vodozemaca od stradavanja na prometnicama”, “Jelenak” te “Laste i piljci”.

Nastavljajući dobru praksu razmjene iskustava i znanja te poučavanja dionika početkom prosinca održana je u sjedištu Međimurske prirode u Križovcu radionica na temu “Dojava strogo zaštićenih i invazivnih vrsta od interesa za Međimursku županiju”. Radionica je održana u suradnji sa Šumarijom Čakovec s ciljem unapređenja međusobne razmjene informacija i kvalitetnijeg praćenja stanja Natura 2000 vrsta i staništa te evidentiranja rasprostranjenosti stranih invazivnih vrsta u šumskim ekosustavima Međimurja.

Prezentaciju šumarima održala je stručna suradnica za opće poslove u zaštiti prirode Sara Kočiš, dok je uvod u program dao ravnatelj Ustanove Siniša Golub. Cilj radionice bio je održati predavanje o strogo zaštićenim i invazivnim vrstama od interesa za Međimursku županiju, a s kojima se djelatnici šumarije susreću u svakodnevnom terenskom radu. Između ostalog, predstavljene su i aplikacije koje se mogu koristiti prilikom terenskog rada, a u cilju dojave vrsta. U sklopu radionice djelatnici šumarije razgledali su postav Centra za posjetitelje Med dvemi vodami. Radionica (ukupno treća po redu unutar projekta) se održala u sklopu projekta Eco Bridge koji se financira iz Interreg V-A Programa suradnje Mađarska – Hrvatska 2014. – 2020.

- Oglas -

Podijeli:

Najnovije

Pročitajte još