MLADI MEĐIMURAC

Josip Francki europski je viceprvak u obaranju ruke!

Autor: Međimurska županija Foto/Video: Međimurska županija

Iako obaranje ruke u Hrvatskoj još nije dovoljno poznat sport, Međimurje se može pohvaliti da ima dvostrukog europskog viceprvaka. Nakon što je prošle godine osvojio drugo mjesto na Europskom prvenstvu u Litvi, 21-godišnji Josip Francki Novak iz Pribislavca i s ovogodišnjeg se Europskog prvenstva vratio sa srebrnom medaljom.

Prošle je godine sa ekipom iz Saveza ostvario povijesne rezultate te je osvojio četvrto mjesto na Svjetskom prvenstvu održanom u Rumunjskoj i drugo mjesto u kategoriji juniori +80kg u obaranju ruke na Europskom prvenstvu 2021. održanom u Litvi.

Sav trud koji je uložio posljednjih mjeseci isplatio se u svibnju kada je na Europskom prvenstvu u Bukureštu u kategoriji do 90 kg bio drugi u natjecanju s lijevom rukom, dok je s desnom rukom ostao korak do odličja te je zauzeo četvrto mjesto.

Čestitke na ostvarenim rezultatima uputio mu je župan Međimurske županije Matija Posavec koji je istaknuo da je Međimurje kao europska regija sporta ponosno što ima brojne mlade i perspektivne sportaše.