U utorak, 12.5., u OŠ Selnica obilježen je Hrvatski dan šećerne bolesti. U posjet im je došla je gđa Dijana Debelec sa sjajnom radionicom. Učenici su naučili što je dijabetes, zašto dolazi do njega, kako se s njim živi te koje su zdrave životne navike važne za sve kako bi se smanjio rizik od njegove pojave.
Ivona, učenica 2.b razreda, bila je asistentica u predavanju i radionici. Vodila je učenike kroz malo istraživanje u kojem su saznali koliko kocki nezdravog bijelog šećera sadrže proizvodi koji su im zanimljivi.
To je izazvalo veliko iznenađenje. Kako u jednu malu čokoladicu stane toliko šećera? Ivona je ravnateljici i učiteljicama izmjerila šećer u krvi te pokazala koliko je snažna i odgovorna djevojčica. Ivona i njezina mama počastile su sve zdravim “slatkišima”: voćem i keksićima od bademovog brašna. Na kraju je odigrana igra Baci kocku, uz važnu poruku koja će se dugo pamtiti: Kretanje je zdravo!
Bilo je to poučno, ukusno i zabavno iskustvo.
Video pogledajte klikom ovdje.
