Široj javnosti danas je predstavljen novi čakovečki hostel Industrial. Smješten na prostoru carinskog odvojka, nedaleko glavnog željezničkog kolodvora, raspolaže sa 64 ležaja, kao i određenim kapacitetima za duži boravak gostiju. Uz 24 klimatizirane i moderno namještene sobe s čajnom kuhinjom i vlastitom kupaonicom, gostima su na raspolaganju i blagovaonica, zajednička prostorija za igru i boravak, praonica rublja otvorena i javnosti, radni prostor, spremište za bicikle i terasa.
Vlasnik hostela Jerko Rajher koji stoji i iza restorana Stari grad, rekao je da u sklopu firme trenutno radi desetak ljudi, a planiraju i zapošljavanje putem studentskih ugovora.

– Naš hostel nešto je većeg kapaciteta od dosada otvorenih u Međimurju i otvorili smo ga prepoznavši potrebu za upravo ovakvom vrstom smještaja, posebice kod mlađe populacije. Uz 64 ležaja u četverokrevetnim sobama imamo i prostore za duži boravak radnika koji su u našem kraju na privremenom radu te im, u suradnji s lokalnim firmama, želimo osigurati boravak u kojem će se ugodno osjećati. U svakoj sobi su 4 ležaja, odnosno 2 kreveta na kat, svaka posjeduje mali rešo, sudoper i frižider, opremljena je stolom za 4 osobe, a u kupaonici se nalaze tuš kabina, umivaonik, wc i bojler za toplu vodu. Svim našim gostima na raspolaganju je i praonica rublja koja je, po samoposlužnom principu uz plaćanje kovanicama, dostupna i vanjskim korisnicima. Radimo već nekoliko tjedana i funkcioniramo preko poznatih platformi za smještaj gostiju te želimo u što kraćem vremenu osigurati prepoznatljivost i vidljivost našeg hostela. U ovo kratko vrijeme imali smo već nekoliko školskih i sportskih grupa i nadamo se nastaviti tim putem, rekao je Rajher.

Zadovoljstvo viđenim izrazio je i međimurski župan Matija Posavec, jer streloviti rast turističkih brojki u našem kraju traži i odgovarajuću infrastrukturu.
– Zbog brzog razvoja turizma u Međimurju mi vapimo za smještajnim kapacitetima. Pogledamo li brojke i rast koji imamo iz mjeseca u mjesec jasno je da nam fale smještajni kapaciteti i svaka poduzetnička inicijativa u tom smjeru, bez obzira radilo se o kućama za odmor, hotelima, hostelima ili kampovima, imat će podršku Međimurske županije i županijske Turističke zajednice. Ove godine smo već premašili rezultate iz 2019.godine koja je, u turističkom smislu bila rekordna, pa očekujem da ćemo do kraja godine probiti brojku od 200.000 noćenja. Posebice uzmemo li u obzir veliki broj manifestacija koje se održavaju u našem kraju, a neke od najvećih poput Forestlanda i Porcijunkulova tek slijede i naš je cilj da takvih događanja bude što više. Dosada se u pojedinim situacijama znalo desiti da kod nas ne bude dovoljno mjesta, pa su gosti znali noćiti izvan naše županije i naravno da ćemo intenzivno raditi na tome da se osiguraju dovoljni smještajni kapaciteti. Uzme li se u obzir i podatak da je u tranzitu preko naše županije godišnje oko 9 milijuna turista svakako im treba ponuditi sadržaje koji će ih ovdje zadržati barem dan-dva i osigurati potrebnu infrastrukturu za boravak u našem kraju, poručio je župan.
S njim se složio i direktor Turističke zajednice Međimurske županije Rudi Grula.
– Ovakva ponuda Međimurju treba, jer su najčešći posjetitelji tematskih parkova i muzeja poput našeg Ekomuzeja Međimurje upravo mladi kojima ovakva vrsta smještaja najviše odgovara. Objekt koji u startu nudi nešto nižu cijenu, ali ništa manji komfor smještaja od drugih prvi je odabir za mlade backpackere te školskih i sportskih grupa mlađih uzrasta. Uvjeren sam da će ovaj hostel jako dobro raditi, rekao je Grula.