SLAVILI I BEZ PEHARA

FOTO/VIDEO Rukometaši Čakovca protiv Vidovca zadržali stopostotni domaći učinak

Autor: Miljenko Ovčar Foto/Video: Miljenko Ovčar

U sjajnoj atmosferi rukometaši Čakovca jučer su pobjedom protiv Vidovca s 38:33 (22:15) zadržali stopostotni učinak u svojoj dvorani. S obzirom da su plasman u Premier ligu osigurali četiri kola prije kraja, motiv u završnici prvenstva im je ostati neporaženi s obzirom da su u dosadašnjih 25 kola tek jednom odigrali neriješeno.

Jučerašnja utakmica ponudila je više neizvjesnosti nego se očekivalo, ali je zato pobjeda tim slađa. Prvih dvadeset minuta minimalna prednost domaćina koji se u završnici prvog dijela odvajaju na, činilo se nedostižnih, sedam razlike.

Njihov energetski tank u nastavku kao da se malo ispraznio, noge su postale teže, gosti su dobro izolirali Goričanca, bilo je nerezonskih šuteva i izgubljenih lopti, pa se prednost topila. Uporni gosti su u dva navrata došli na samo gol zaostatka, ali nisu uspjeli prelomiti i nezaustavljivi čakovečki vlak se vratio na pravi kolosjek.

U samoj završnici, uz burnu podršku s tribina, naši su otišli na konačnih plus pet. U domaćim redovima najefikasniji Hozjan12, Goričanec 7 i Tompić 6, dok su goste predvodili Horenec s 10 i Težak sa 7 golova.

Slavljeničku atmosferu nije mogla pokvariti niti teško razumljiva odluka saveza da se pobjednički pehar čakovečkim rukometašima ne uruči nakon ove utakmice, već nakon posljednjeg susreta u Bjelovaru.

To će biti i najteži ispit čakovečkog sastava u namjeri da sezonu završe bez poraza. Po završetku utakmice domaći navijači svoje su ljubimce nagradili gromoglasnim pljeskom i skandiranjem, a druženje je nastavljeno uz odličan gulaš kojim je MRK Čakovec počastio sve posjetitelje.