Subota, 26. svibnja 2026. godine ostat će zapamćena kao zlatna godina u povijesti Belice. Naime, na stadionu BSK-a Belica u Belici održano je posljednje kolo Međimurske lige za žene, a Ženski nogometni klub Zlatice iz Belice prvakinje su lige!
Nakon današnjih odigranih utakmica, poredak je sljedeći: 1. ŽNK Zlatice iz Belice, 2. ŽNK Lavice iz Celina, 3. ŽNK Hajduk iz Štrukovca, 4. ŽNK Donje Međimurje, 5. ŽNK Žibekice iz Savske Vesi, 6. ŽNK Pušćine i 7. ŽNK Žugice iz Štefanca.
Prvakinje, Zlatice, osvojile su medalje i pehar, a sve su ekipe dobile i paket s osam nogometnih lopti. Nagrade su im uručili predsjednik Međimurskog nogometnog saveza Kristijan Antolović i načelnik Općine Belica Petar Janušić, čestitavši svim ekipama.
– Hvala što ste došle, organizirale se i upotpunile sportski život Međimurja, bilo vas je jako lijepo gledati, čestitke svima i ugodna zabava! – poručio je načelnik Janušić. Čelni čovjek međimurskog nogometa Kristijan Antolović istaknuo je kako je MNS prvi put pokrenuo ovu ligu u ovom izdanju, bilo je dosta sumnja, no ženski nogomet je procvao te je uspješno završena prva sezona ženske Međimurske lige.
Najviše su slavile naravno domaćice susreta i prvakinje, Zlatice, uz koje su bili i njihov njihovi prijatelji i članovi obitelji, muževi i djeca, svi obučeni u „Zlatice“ majice, slaveći ovu povijesnu pobjedu u sjajnoj navijačkoj atmosferi. Cijela ekipa Zlatica dala je u ovoj utakmici sve od sebe, a najviše je golova, osvojivši titulu naj strijelca lige, zabila Lucija Vizinger.
No, Zlatice su više od samog kluba i sporta.
– Mi smo odlična ekipa, ali i jedna velika obitelj. Jedna drugoj pomažemo i jedna smo uz drugu i u dobru i u zlu, potpora na terenu i izvan njega. Sve ih volim, napravile su povijesni uspjeh, hvala mojim curama! – poručila je kapetanica ŽNK-a Zlatice Sandra Tratnjak.
– Hvala i našem treneru Siniši Baksa što nas trpi i dok imamo PMS, Općini Belica i načelniku Petru Janušiću koji su nam uvijek potpora i pomoć u realizaciji svih naših želja, hvala i svim sponzorima, kao i svim našim boljim polovicama koji rade sve naš klub, obiteljima i prijateljima, bez kojih ovo ne bismo mogle. Puno hvala i našem vjernom navijaču Ivanu Poljancu! – dodala je kapetanica Sandra.
Na kraju, kao što Zlatice ističu, ova se ekipa na terenu bori za pobjedu, a izvan terena za bolji svijet. Sav prihod od donacija za ulaznice i donacijskih kutija su, u suradnji s volonterkom Martinom Strahijom kroz projekt “Vero’s Home”, uložile za pomoć u opremanju doma i pomoć siročadi u Tanzaniji. Djeci koja nemaju ni svoj krevet ni svoju dekicu, a sada ih imaju zahvaljujući Martini i Zlaticama zlatnog srca. Bravo!
Nakon utakmice za sve nogometašice pripremljena je zabava uz finu večeru, a članice obitelji igračica i navijačice pekle su i prefine languše.
Čestitke svim nogometašicama, a Zlaticama čestitke i na dobrotvornoj akciji kojom su pokazale veliko srce! Bravo za sve!
