Na prostoru Sportsko-rekreacijske zone Marina Prelog u nedjelju je održano zajedničko obilježavanje Svjetskog dana darivatelja krvi u organizaciji Gradskog društva Crvenog križa Prelog i Gradskog društva Crvenog križa Čakovec.
Na druženju se okupilo oko 150 dobrovoljnih darivatelja krvi i volontera, ljudi koji svojim nesebičnim djelima tijekom cijele godine spašavaju živote, a ovoga su puta imali priliku zajedno obilježiti dan posvećen upravo njima.
Predsjednica Gradskog društva Crvenog križa Prelog Slavica Beti zahvalila je svima koji su svojim dolaskom, radom i pomoći pridonijeli uspješnoj organizaciji.
– Zahvaljujem svim darivateljima i volonterima na odazivu. Veliko hvala Gradu Prelogu na donaciji, Turističkoj zajednici Grada Preloga na čelu s direktorom Markom Židovom, predsjedniku Gradskog društva Crvenog križa Čakovec Milivoju Kossiju, Studiju M koji je osigurao razglas, ekipi koja je pripremila odličan gulaš, Policijskoj postaji Prelog, Marini Prelog te glazbenoj grupi Civilizacija koja je uljepšala naše druženje – rekla je Slavica Beti.
Svjetski dan darivatelja krvi svake se godine obilježava 14. lipnja kako bi se iskazala zahvalnost svim dobrovoljnim, neplaćenim darivateljima krvi koji svojim humanim činom svakodnevno spašavaju ljudske živote te podsjetilo na važnost redovitog darivanja krvi.
Dobrovoljni darivatelj krvi osoba je koja krv daruje isključivo svojom slobodnom voljom, bez ikakve novčane ili druge naknade. Upravo zahvaljujući takvim ljudima bolnice svakodnevno imaju na raspolaganju nezamjenjiv lijek koji mnogim pacijentima znači novu priliku za život.
Uz ugodno druženje, zajednički ručak i glazbeni program, susret u Prelogu bio je prilika da se još jednom oda priznanje ljudima koji svojim humanim djelima dokazuju kako je darivanje krvi jedan od najplemenitijih oblika pomaganja drugima.


