POVIJESNI USPJEH!

FOTO/ VIDEO Međimurke Sara Strbad, Marijana Mutak i Sanja Oreški svjetske prvakinje u ribolovu!

Autor: Hana Batcha Frančić Foto/Video: ŠRD Drava

Međimurke Sara Strbad iz Donjeg Mihaljevca i Marijana Mutak iz Goričana, članice SRD-a Drava u Donjem Mihaljevcu te Sanja Oreški iz Peklenice, članica SRD-a Koprivnica, predstavile su Hrvatsku na 29. Svjetskom prvenstvu u lovu ribe udicom na plovak za žene održanom 26. i 27. kolovoza 2023. godine u Apatinu u Srbiji na rijeci Duna, te su ekipno osvojile titulu svjetskih prvakinja u ribolovu! Marijana Mutak ujedeno je pojedinačno treća na svijetu!

Zahvaljujući njima, Hrvatska je tako prvi put u povijesti ženskog ribolova postala prvak svijeta! Drugo mjesto su osvojile Talijanke, a treće Poljakinje. Kako piše portal „Praktični ribolov“, hrvatska ženska reprezentacija je u konkurenciji 14 reprezentacija premoćno osvojila naslov svjetskih prvakinja i oba dana natjecanja bile su uvjerljivo prve.

Prvog dana natjecanja, kad se lovila bijela riba, uklija, deverika i bauška, Hrvatice su uvjerljivo bile prve s nevjerojatnim skorom od 11 bodova. Marijana Mutak sa 6880 grama ulova, Sanja Oreški sa 6740 grama i Sara Strbad sa 7070 grama bile su prve u svojim sektorima, a Podravka Tatjana Štajduhar (5380) iz ŠRK-a Koprivnica i Koprivničanka Lea Kramar (5960) vrlo dobre četvrte.

U pojedinačnom poretku, naslov svjetske prvakinje osvojila je Engleskinja Helen Dagnal, ispred Poljakinje Kamile Kowalska Justa. Hrvatica Marijana Mutak (iz Goričana) osvojila je treće mjesto na svijetu.

Marijana Mutak je ukupno ulovila 13660 grama ribe. Sanja Oreški, koja je prvog dana bila također prva u sektoru, drugog dana je osvojla treće mjesto i sa 4 boda i 12790 grama ulova na kraju je osvojila peto mjesto na svijetu. Sara Strbad, koja je također prvog dana bila prva u sektoru, a drugog četvrta s 5 bodova i 13630 grama ribe osvojila je šesto mjesto na svijetu. Lea Kramar je osvojila osmo mjesto s također 5 bodova (4-1) i 11300 grama ribe, dok je Tatjana Štajduhar osvojila 14. mjesto na svijetu sa 8 bodova (4-4) i 10410 grama ulova – napisao je „Praktični ribolov“.

Čestitke curama i od portala Medjimurski.hr! Doček zlatnih Međimurki je danas u 14.30 sati kod ribičkog doma SRD Drava u Donjem Mihaljhevcu! Dođite i podržite ih!

Pogledajte niže u videu kako su cure proslavile pobjedu na licu mjesta!