I u Župi Marije Pomoćnice u Strahonincu svečano je proslavljen blagdan Presvetog Tijela i Krvi Kristove – Tijelovo. Mismo slavlje predvodio je župnik vlč. Vladimir Kolarić, a nakon mise uslijedila je tradicionalna tijelovska procesija kroz središte mjesta..

Velik broj župljana sudjelovao je u procesiji, na početku koje je nošen baldahin nad Presvetim Oltarskim Sakramentom. Procesija je prošla kroz ukrašene postaje kod Crkve, kapelice i župne kuće.
Inače, Tijelovo je blagdan kojim Crkva slavi stvarnu Kristovu prisutnost u Euharistiji – u Presvetom Oltarskom Sakramentu. Utemeljen u 13. stoljeću, blagdan nas podsjeća da u svetoj misi Isus Krist ostaje trajno prisutan među nama pod prilikama kruha i vina. Vjernici toga dana na poseban način zahvaljuju Gospodinu za dar Euharistije – hrane za dušu, koja nas jača na putu vjere.

Procesije na Tijelovo javno su svjedočanstvo naše vjere i poštovanja prema Kristu prisutnom u hostiji. Dok Presveti ide ispod baldahina, mi ga slijedimo kao njegov narod, iskazujući mu čast, zahvalnost i pouzdanje.
Neka nas slavlje Tijelova potakne da dublje živimo svoju vjeru, redovitije primamo sakramente i uvijek tražimo Kristovu prisutnost u našem svakodnevnom životu, rečeno je u propovijedi.