TRKAČI U CENTRU KOTORIBE

FOTO Trkački par Ivana Zeljko i Saša Horvat pobjednici su ‘Božićne utrke Kotoriba’!

Autor: Hana Batcha Frančić Foto/Video: Hana Batcha Frančić

U sklopu Božićnog sajma u Kotoribi, u subotu, 17. prosinca 2022. godine navečer, održala se 4. tradicionalna „Božićna utrka Kotoriba 2022.“ u organizaciji Trkačkog kluba Kotoripski begači. Start i cilj utrke, duljine staze 3,6 km, bio je ispred nove upravno-poslovne zgrade u centru Kotoribe, a 123 dobro raspoloženih trkača iz Hrvatske i Slovenije na temperaturi od oko nule zabavio je i Djed Mraz, koji se nakon podjele darova djeci na Božićnom sajmu, odlučio podružiti i s trkačima.

Ukupni pobjednici „Božićne utrke Kotoriba 2022“ bili su trkački par Ivana Zeljko i Saša Horvat, kojima je taj dan to bila treća utrka na kojoj su sudjelovali (uz Advent Run i Polarnu kros ligu Prelog). Prva tri natjecatelja u ženskoj i muškoj kategoriji osvojili su pokale, dok su prva tri natjecatelja u svakoj kategoriji osvojili prekrasne medalje.

Dodjelu nagrada vodio je Alen Fuš, a nagrade najbržim trkačima uručili su članica TK Kotiripski Begači Snježana Keler Fundak te predsjednik tog kluba Robert Deždek. Trkačima koji su se penjali na tron čestitao je i veseli Djed Mraz, darujući ih i slatkim paketima i spremno pozirajući s njima pred fotoaparatima. Trkači su u stratnom paketu dobili kape, hot dog, energetsku čokoladicu i topli čaj, a svi redom su se dobro proveli unatoč niskoj temperaturi i ponekim smrznutim prstićima.