DAN ZBORA NARODNE GARDE REPUBLIKE HRVATSKE

FOTO Predstavnici 54. bojne Međimurske županije odali počast braniteljima u Slunju

Autor: Branitelji zajedno Foto/Video: Branitelji zajedno
- Oglas -
- Oglas -

U Slunju 9.4.2025. godine svečano je obilježen Dan Zbora narodne garde Republike Hrvatske.

Predstavnici Krovne udruge veterana 54. samostalne pješačke bojne Međimurske županije zajedno sa predsjednikom „Branitelji zajedno“, umirovljenim pukovnikom Željkom Tomašićem, nazočili su u Slunju svečanom obilježavanju Dana ZNG Republike Hrvatske.

- Oglas -

Obilježavanje je započelo polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća za 302 poginula slunjska branitelja u Domovinskom ratu. Zajedničku molitvu predvodio je velečasni Šimo Božić a potom se skupu obratila gradonačelnica Mirjana Puškarić i istaknula zahvalnost braniteljima za slobodu koju danas živimo.

Karlovačka županica Martina Furdek – Hajdin zahvalila je Vladi RH i Ministarstvu hrvatskih branitelja na projektu izgradnje Braniteljskog centra u Lađevcu kraj Slunja što je još jedna potvrda brige i podrške koju su branitelji zaslužili.

- Oglas -

Posebno nadahnut bio je izaslanik Ministra hrvatskih branitelja Tome Medveda, umirovljeni general Josip Lucić, pozivajući se na zajedništvo, hrabrost, optimizam i ljubav prema Domovini kao vrijednostima koje trebaju biti naš oslonac i putokaz u vremenu koje živimo.

Domaćin ovoga okupljanja i predsjednik Udruge branitelja Slunja, Rakovice i Cetingrada, gospodin Tomislav Magdić podsjetio je okupljene predstavnike braniteljskih udruga iz cijele Hrvatske na važnost i značaj nastanka Zbora narodne garde, prezentirao ratni put branitelja ovoga kraja i naglasio koliko je bila velika žrtva i neupitna ljubav u obrani i stvaranju Domovine.

U sklopu programa razgledane su prelijepe Rastoke i organiziran posjet obližnjoj Destileriji koju vodi obitelj hrvatskog branitelja Igora Magdića a druženje je završilo zajedničkim objedom uz razgovore i sjećanje na dane ponosa i slave te zahvalnosti predsjednika ZUP ZNG RH i HV-a, gospodina Pave Naletilića svima koji su došli u Slunj i čuvaju istinu o Domovinskom ratu.

Predstavnici 54. bojne bili su Stjepan Vugrinec, Josip Švenda i Vinko Grgić.

- Oglas -

Podijeli:

NAJNOVIJE

PROČITAJTE JOŠ

ETŠ-ovci primili Oskare znanja za državne prvake iz geografije i talijanskog

Ekonomska i trgovačka škola Čakovec objavila je sljedeću vijest na svojoj Facebook stranici: “I na kraju ove školske...

FOTO Dominik Savić iz Hodošana, pokretačka snaga mlade ekipe Puhačkog orkestra Grada Preloga

Rad s djecom i mladima danas nije lak, no Dominik Savić iz Hodošana već gotovo tri godine uspješno...

FOTO/VIDEO Cmrečnjak: Posljedice ovoga ćemo osjećati godinama!

Sinoćnja snažna tuča napravila je veliku štetu diljem Gornjeg Međimurja, a posebno je kobna bila za vinograde na...

U Murskom Središću 20. lipnja održava se velika vježba operativnih snaga

U svrhu pripreme za održavanje vježbe civilne zaštite, u četvrtak 11. lipnja 2026. godine u Gradskoj upravi Grada...