FOTO Otvoreno novo dječje igralište u Perivoju Zrinskih

Autor: Foto/Video:
- Oglas -
- Oglas -

Najmlađi stanovnici Čakovca u svoje slobodno vrijeme od sada mogu uključiti i igru na novom dječjem igralištu u Perivoju Zrinski. Naime, novo je igralište otvoreno u ponedjeljak, povodom Svjetskog dana kretanja. Smješteno kod zgrade Stare trafostanice, novo igralište je donacija Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, u sklopu projekta „Živjeti zdravo“.

Šest igrala, klupu za prematanje, antistresne podloge te tri klupice donirao je Hrvatski zavod za javno zdravstvo, a građevinske radove, kao i uređenje staza i ostale infrastrukture, financirao je Grad Čakovec.

- Oglas -

Projekt i novo igralište, na prigodnom otvaranju predstavio je Tomica Jakopec, tajnik Zajednice sportskih udruga Čakovca, dok je više o tome govorila ravnateljica Zavoda za javno zdravstvo prim. Marina Payer-Pal.

Gradonačelnik Grada Čakovca Stjepan Kovač je u društvu svojih zamjenika Marija Medveda i Zorana Vidovića tom prilikom rekao kako je ovaj projekt dio obnove Perivoja Zrinskih. Isto tako, podsjetio je Kovač, Čakovec je grad sporta koji je lanjske godine proglašen Europskim gradom sporta i u kojem djeluje mnoštvo sportskih udruga, a razvijena je i rekreacija građana svih dobnih skupina.

- Oglas -

„Ovo igralište dio je šireg plana uređenja dječjih igrališta na području grada, kojem je krajnji cilj stvoriti uvjete za igru na otvorenom svoj djeci u svim dijelovima grada. Grad Čakovec otvara po jedno dječje igralište godišnje, a više njih i temeljito obnavlja.“, zaključio je Kovač.

Novo igralište prvi su isprobali mališani iz skupine Bubice, Dječjeg vrtića Cipelica, a kratko zagrijavanje prije igre predvodila je trenerica iz Gimnastičkog kluba „Marjan Zadravec Macan“ Tanja Mesarić Novak. Vrpcu su zajedno prerezali gradonačelnik Kovač i ravnateljica Payer-Pal, a pomogli su im Laura i Jako, polaznici vrtića Cipelica.

U sklopu projekta Živjeti zdravo Zavod za javno zdravstvo Međimurske županije i Zajednica sportskih udruga Čakovca od 2018. provode aktivnost “Volonteri u parku”, pa je jedna održana i na Svjetski dan kretanja. Cilj aktivnosti je organizirati slobodno vrijeme za djecu i obitelj u parku, poticati usvajanje zdravih stilova života, razvijati prosocijalno ponašanje, njegovati međugeneracijsku suradnju, omogućiti socijalnu integraciju djece s poteškoćama u razvoju i očuvati životnu okolinu.

- Oglas -

Podijeli:

NAJNOVIJE

PROČITAJTE JOŠ

FOTO/VIDEO ‘Tam pri Dravi’ u Donjoj Dubravi je sjajno: 1. manifestacija privukla puno ljudi!

Općina Donja Dubrava je u petak, 24. srpnja 2026. godine, imala završnicu proslave svojih Dana uz novu ljetnu...

VIDEO/FOTO Sveta Marija puna dječjeg smijeha! Mali vatrogasci pokazali što znaju

Vatrogasne cijevi ovoga puta nisu služile za gašenje požara, već za dječju zabavu i natjecateljski duh. Kod Doma...

VIDEO Replika crkvice Gospe od Anđela postavljena u Čakovcu

Nakon što smo jučer objavili prve fotografije replike crkvice Gospe od Anđela - Porcijunkule, danas je u potpunosti...

VIDEO Subotnja večer u Žabniku uz Alexa i Baru te najveće domaće hitove 90-ih

Ove subote, 25. srpnja, Mlinarska kuća u Žabniku bit će mjesto odlične zabave uz spoj kazališta, glazbe i...