Iako je bilo pakleno vruće, jučerašnju subotu mali vatrogasci Međimurja proveli su razigrano, veselo, ali i radno. Naime, Dobrovoljno vatrogasno društvo Totovec bilo je domaćin cjelodnevnog natjecanja vatrogasne mladeži i podmlatka. Nastupile su čak 23 ženske i muške desetine s preko 230 natjecatelja, koji su u četiri skupine odmjerili snage u brojnim vatrogasnim vještinama.
Sve je to pratila i bilježila sudačka ekipa na čelu s Jadrankom Sermek i proglasila najbolje.
Na postrojavanju kod Vatrogasnog doma okupio se i velik broj znatiželjnih mještana i roditelja malih vatrogasaca, voditelja ekipa, mentora te gostiju i uzvanika.
Bio je tu i agilni predsjednik Vatrogasne zajednice Međimurske županije Mario Medved, kojemu je prijavak podnio zapovjednik DVD-a Totovec Danijel Trupković. Na uspjehu im je čestitala Ivanka Dančo, predsjednica DVD-a Totovec te Marta Topličanec, predsjednica Mjesnog odbora Totovec. Oni su najboljima uručili pehare, a svi sudionici dobili su i medalje.
Kod podmlatka žene prvo mjesto odvojio je DVD Palinovec, drugo DVD Cirkovljan, treće DVD Donji Mihaljevec, četvrto DVD Domašinec i peto DVD Mala Subotica.
Kod mladeži žena najbolje su bile članice gostujućeg DVD-a Tuhovec (kod Varaždinskih Toplica), a iza njih DVD Šandorovec.
U kategoriji podmladak muški prvo mjesto osvojio je kao i prošle godine DVD Donji Mihaljevec, drugi je DVD Domašinec I, treći DVD Cirkovljan, a onda slijede DVD Palinovec, DVD Gornji Vidovec, DVD Kotoriba, DVD Mihovljan, DVD Totovec, DVD Pustakovec- Buzovec-Putjane I, DVD Šandorovec, DVD Pustakovec-Buzovec-Putjane 2 i DVD Čakovec.
U kategoriji mladež muški pobijedila je ekipa DVD-a Gardinovec, druga je bila ekipa DVD-a Savska Ves, treća DVD-a Sveta Marija i četvrta DVD-a Kuršanec.
Mali vatrogasci iskoristili su boravak u Totovcu da puno toga nauče, ali i da se međusobno još više zbliže i zabave. Za sve njih vrijedni domaćini osigurali su hranu i osvježavajuća pića.