Krenula je Kolona sjećanja. I ove se godine, povodom obilježavanja Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje održava program „I u mom gradu Vukovar svijetli“.
Program je započeo večeras, u nedjelju, 17.11.2024. godine u Čakovcu.
U 17.30 sati položen je vijenac i zapaljene svijeće kod spomen ploče na igralištu NK „Sloga“ u Čakovcu.
Iza toga slavljena je sveta misa za sve poginule, umrle i nestale hrvatske branitelje Domovinskog rata i žrtve obrane Vukovara i Škabrnje u Crkva svetog Antuna Padovanskog Čakovec Jug.
Nakon mise krenula je Kolona sjećanja, koju predvodi Počasni zdrug UDVDR, Zrinska garda Čakovec, predstavnici Grada Čakovca i Međimurske županije, predstavnici udruga branitelja i stradalnika Domovinskog rata Međimurske županije kao i brojni građani.
Uskoro se javljamo iz Vukovarske ulice u Čakovcu.