IZNENAĐENJA U 4. KOLU

FOTO Jurica Tomac oborio rekord duge staze Polarne kros lige Prelog koji je držao Andrej Hladnik!

Autor: Hana Batcha Frančić Foto/Video: Ivan Andjel/BK Prelog
- Advertisement -

U subotu, 23. prosinca 2023. godine, uz akumulacijsko jezero HE Dubrava u Prelogu održano je 4. kolo 12. Polarne kros lige Prelog. Vrijeme je bilo skoro idealno za trčanje, 8 stupnjeva, sunčano, uz lagani vjetar. Skupilo se 135 sudionika, od čega 39 trkača na dužoj stazi, 91 na kraćoj te 5 hodača.

Na 4. kolo na utrku su uletili „novi“ igrači, poput Nine Dobše, koja je odmah odnijela prvo mjesto na dugoj stazi. No, najveće iznenađenje je rezultat Jurice Tomca, koji je sa 35:42 oborio rekord duge staze, koji je dosad držao Andrej Hladnik sa 35:55 od 5. veljače 2022. godine! Bravo, Jurica!

Jurica Tomac

U ovom kolu vjerojatno je oboren još jedan rekord – rekord po broju psa koji su trčali sa svojim vlasnicima! Mali, ali brzi!

Liga s najviše psa

PREOKRETI NA DUGOJ STAZI

Na dugoj stazi od 10,8 km, prošlotjedni dobitnik Siniša Škvorc ove subote nije se pojavio na utrci, a u muškoj kategoriji najbrži je bio Jurica Tomac (AK Međimurje) s novim rekordom staze od 35:42, dok su drugo i treće mjesto zauzeli Mauro Janušić (AK Međimurje) s vremenom 40:51 i Igor Horvat (AK Međimurje) s vremenom 40:52. Daljnje utrke za pobjednike na dugoj stazi bit će svakako napete!

U ovo kolo uletjela je Nina Dobša (AK Međimurje) i s vremenom 46:26 odmah zauzela 1. mjesto te 7. sveukupno! Druga je bila Nada Siladi (AK Međimurje) s vremenom od 49:32, a iza nje Anita Husić Cofek (AK Međimurje) s vremenom 55:36. Gdje je nestala Dijana Novak?

Nina Dobša

SAŠA I IVANA OPET KRALJEVI KRAĆE STAZE

Na kraćoj utrci (3,2 kilometra) kod muškaraca je najbrži opet bio Saša Horvat (AK Međimurje) s istim vremenom kao i prošli put, 11:40, a repriza prošlog kola dogodila se i na 2. i 3. mjestu, koje su zauzeli Roman Oehler (individ.) s 11:59 i Luka Borko (individ.) s vremenom 12:35.

Kod žena, najbrža na kraćoj stazi (i 5. sveukupno) bila je ponovno Ivana Zeljko (AK Međimurje) s vremenom od 12:38, a iza nje Mateja Golenja (individ.) s vremenom 13:16 te Marina Sanjković (TK Rudar)  s vremenom 13:51.

Kod hodača, najbrži su bili Boris Lacković (AK Dinamo Zrinjevac) s vremenom 17:53 i Darinka Kalšan (indiv.) s vremenom 27:13.

Sve rezultate pogledajte ovdje, a fotografije ovdje.

- Oglas -

Podijeli:

Najnovije

Pročitajte još