4. KOLO POLARNE KROS LIGE PRELOG

FOTO Jurica Tomac i Iris Jambrešić pobjednici su duge, a Leon Milner i Nina Dobša kraće staze!

Autor: Hana Batcha Frančić Foto/Video: Marko Kiš / BK Prelog

Četvrto kolo 11. Polarne kros lige Prelog, u organizaciji Biciklističkog kluba Prelog, održano je u subotu, 7. siječnja 2023. godine, uz akumulacijsko jezero HE Dubrava u Prelogu. Na utrci je sudjelovalo 155 osoba: 47 na dugoj stazi, 99 na kraćoj i 9 hodača.

OBORENA DVA REKORDA!

– Da ste bili i te kako motivirani, dokazuju to i dva nova rekorda: Nina Dobša (AK Međimurje) za 10 sekundi je poboljšala vrijeme na 3200 m od svoje sestre Ane, koje je postignuto na prošlom kolu, te novi rekord sada iznosi 12:14. Lacković Boris (AK Dinamo Zrinjevac), opet je poboljšao svoj rekord za hodače na 3200 m postignut na prošlome kolu za čak 30 sekundi i on sada iznosi 17:03, što je prosječni temo od 5:20 min/km. Čestitke svima, a posebno Nini i Borisu! – rekao je Vladimir Belić iz BK Prelog.

I REPRIZE I PREOKRETI

Na dugoj stazi (10,8 km) u muškoj kategoriji na 1. mjesto ovaj put je zauzeo Jurica Tomac (AK Međimurje) s vremenom od 37:02. Drugo mjesto je ovaj put pripalo Ivici Plantaku (TK Ivančica Ivanec), a treće Ivanu Ružmanu (indiv).

Jurica Tomac, Ivica Plantak i Ivan Ružman

Kaod žena, na dugoj stazi poredak je isti kao i na prošlom kolu. Najbrža je bila Iris Jambrešić (TK Maraton 95) s vremenom od 49:23, a iza nje Anja Jambrešić (TK Maraton 95) te Ines Novinić.

Iris Jambrešić, Anja Jambrešić i Ines Novinić

Na kraćoj utrci od 3.2 kilometra kod muškaraca, 1. mjesto zauzeo je trkač – nova faca ovdje – Leon Milner (TK Bube) s vremenom od 11:20, 2. mjesto, kao i u prošla dva kola, Saša Horvat, a 3. mjesto Dario Posavec (Fitnes centar Advance).

Kod žena, najbrža na kraćoj stazi bila je Nina Dobša (AK Međimurje), koja je s vremenom od 12:14 oborila rekord od prošlog kola svoje sestre Ane Dobše (AK Međimurje). Drugo mjesto zauzela je Lucija Sačer (AK Fit), a treće Mateja Golenja (AK Fit Zaprešić).

Leon Milner i Nina Dobša

Kod hodača, uvijek prvi dok sudjeluje Boris Lacković (AK Dinamo Zrinjevac) oborio je vlastiti rekord s vremenom 11:26, dok je kod žena prvo mjesto osvojila Tija Požgaj (AK Koprivnica) sa 22:06.