5. KOLO POLARNE KROS LIGE PRELOG

FOTO Jurica Tomac i Anja Jambrešić pobjednici duge, a Saša Horvat i Ivana Zeljko kraće staze!

Autor: Hana Batcha Frančić Foto/Video: Miljenko Kiš / BK Prelog

U subotu, 14. siječnja 2023. godine održano je 5. kolo 11. Polarne kros lige Prelog u organizaciji Biciklističkog kluba Prelog. Uz akumulacijsko jezero HE Dubrava u Prelogu trčalo je 42 trkača na 10.800 m, 97 na 3.200 m, te hodalo 8 hodača na 3200 m – ukupno 147 natjecatelja.

U ukupnom poretku, na dugoj stazi (10,8 km) u muškoj kategoriji 1. mjesto je, kao i prošli put, zauzeo Jurica Tomac (AK Međimurje) s vremenom od 38:47. Drugo mjesto je ovaj put pripalo Josipu Hižmanu (indiv), a treće Ivici Plantaku (TK Ivančica Ivanec).

Jurica Tomac

Kaod žena, na dugoj stazi prva dva mjesta opet su zauzele trkačice Jambrešić, s time da je najbrža bila juniorka Anja Jambrešić (TK Maraton 95) s vremenom od 48:55, a iza nje Iris Jambrešić (TK Maraton 95), dok je sjajno treće mjesto zauzela uspješna Dijana Novak (AK Međimurje) iz kategorije V50.

Anja Jambrešić

Na kraćoj utrci od 3.2 kilometra kod muškaraca, nakon što je prošla tri kola bio na drugom mjestu, 1. mjesto zauzeo je ovaj put Saša Horvat (AK Međimurje) s vremenom od 11:26. Na 2. mjesto popeo se Siniša Škvorc (AK Međimurje), dok je 3. mjesto ponovno pripalo Dariju Posavcu (Fitnes centar Advance).

Saša Horvat

Kod žena, na kraćoj stazi ovaj put se nisu natjecale sestre Dobša, pa nije bilo iznenađenja jer je 1. mjesto pripalo poznatoj osvajačici kraćih staza Ivani Zeljko (AK Međimurje), s vremenom od 13:43. Drugo mjesto zauzela je Mateja Golenja (AK Fit Zaprešić),a treće Lucija Sačer (AK Fit).

Ivana Zeljko

Kod hodača, prvo mjesto pripalo je naravno Borisu Lackoviću (AK Dinamo Zrinjevac) s vremenom 17:15, dok je kod žena prvo mjesto osvojila Ivana Mikac (indiv.) sa 23:11.