U sklopu obilježavanja Dana Grada Čakovca danas je u Centru za kulturu Čakovec otvorena jubilarna 10. izložba iz serijala „Čakovec nekoć“, ovog puta pod nazivom „Čakovčanke i Čakovčanci“.

Ovogodišnje izdanje posvećeno je upravo ljudima koji su kroz desetljeća stvarali život grada, a posjetiteljima donosi fotografije koje prikazuju svakodnevicu, gradske događaje, školske generacije, sportske ekipe, obrtnike, radnike i obiteljske trenutke iz prošlosti Čakovca.
Izložbu je otvorila gradonačelnica Ljerka Cividini, a brojni posjetitelji imali su priliku razgledati i velik fotomozaik sastavljen od tisuća fotografija građana Čakovca.

Projekt je nastao kao rezultat dugogodišnjeg prikupljanja i objavljivanja fotografija u Facebook grupi Čakovčanke i Čakovčanci, a iza izložbe stoje brojni autori i kolekcionari koji su svojim fotografijama sačuvali dio povijesti grada.
Autor izložbe i fotomozaika je Daniel Hampamer Kiga, dok će izložba za posjetitelje biti otvorena do 16. lipnja 2026. godine.
