MALI MODRIĆ

FOTO Cris Mustač iz Svete Marije 10-godišnja je nogometna nada!

Autor: Hana Batcha Frančić Foto/Video: Hana Batcha Frančić, privatna arhiva

Na malonogometnom dječjem turniru ‘Sveti Marko’ održanom u nedjelju, 8. siječnja 2023. godine u Selnici, opet se posebno istaknuo jedan mali nogometaš – 10-godišnji Cris Mustač iz Svete Marije, koji trenira za NK Mladost Komet u Prelogu pod vodstvom trenera Ivana Zrne.

Njegova ekipa osvojila je, između 12 ekipa iz Međimurja i Slovenije, 2. mjesto ekipno (U-11), a Cris je osvojio pehar za Najboljeg strijelca u kategoriji U-11.

To mu nije prvi put! Ovaj dječak, koji trenira nogomet od svoje 6. godine, već ima punu sobu medalja i pehara. Među ostalim, bio je najbolji igrač u kategoriji U-7 u 28. prosinca 2019. na Turniru prijateljstva u Maloj Subotici, najbolji igrač u kategoriji U-11 na Špancir kupu Decathlon 2022. u Varaždinu i najbolji igrač na Turniru mlađih uzrasta 8. lipnja 2019. godine u Ludbregu. Osvojio je i nagradu za najmlađeg igrača na Nogometnom turniru 2021. u Svetoj Mariji.

Na Dinamovom kampu bio je među tri dječaka koji su izabrani da tjedan dana treniraju u Dinamu u Zagrebu

Cris Mustač sudjelovao je i tri puta na Dinamovom kampu za djecu ljeti, u Domašincu i Ravnoj Gori u Gorskom Kotaru. Na Dinamovom kampu 2022. godine bio je, zajedno s još dvojicom dječaka iz svoje generacije, izabran da tjedan dana trenira u Dinamu u Zagrebu.

KAKO JE SVE POČELO?

– Godine 2018. odigravalo se Svjetsko nogometno prvenstvo, na kojem je Hrvatska upala u finale i osvojila 2. mjesto. Tako je došla i želja za nogometom kod Crisa – rekla je njegova mama Ivana Mustač. Crisov tata, Tomislav Mustač, i sam je dosta vremena igrao nogomet, a neko vrijeme bio je i predsjednik NK Mladost u Svetoj Mariji.

Cris s tatom Tomislavom

Cris, inače odličan učenik 4. razreda OŠ Sveta Marija, obožava nogomet, a loptom se počeo igrati odkad je prohodao. Danas trenira nogomet 3 put tjedno i vikendom obično ima utakmicu ili sudjeluje na turniru. Na utakmice ga uvijek vode oba roditelja, dok starija sestra Rea (15) za to nema uvijek vremena zbog školskih obveza.

– Oduvijek volimo nogomet, pa nam nije problem ići s Crisom na utakmice. Na početku nas je njegov uspjeh iznenadio, no sad već znamo što može. Nogomet je odličan sport za kondiciju, motoriku i općenito razvoj djece – rekli su njegovi roditelji.

Nogometni uzori su mi Messi i Modrić. Želio bih jednog dana biti profesionalni nogometaš, igrati u velikoj ligi – kaže Cris, a na upit kome može zahvaliti na svom uspjehu i tko mu je najveća podrška u nogometu, kaže:

Cris sa svojom ekipom na turniru u Selnici 8.1.2023.

– Nekad sam znao s tatom igrati nogomet, i tata mi uvijek ukazuje na to što nisam dobro napravio, no najveća mi je podrška moja mama, koja uvijek glasno navija za mene na utakmicama i uvijek me pohvali! Svoj uspjeh zahvaljujem ne samo svojim roditeljima i treneru, već i suigračima, bez kojih ni ja ne bih bio tako dobar dio tima!

No, mi znamo da je za ovaj odličan uspjeh u nogometu zapravo najviše zaslužan sam Cris, kojem se strast prema nogometu očitava na njegovom slatkom osmijehu. Čestitamo!