OSVOJEN NAJVIŠI VRH AFRIKE

FOTO Čakovčanka Sonja Tošić-Grlač ostvarila je svoj san i uspješno se popela na vrh Kilimanjara

Autor: planinarski klub Extrem Foto/Video: arhiva Sonja Tošić-Grlač
- Advertisement -

Članovi planinarskog kluba Extrem vole Kilimanjaro. U trideset godina djelovanja ovog društva, za što je Extrem primio obljetničko priznanje od Zajednice sportskih udruga Čakovca, organizirano je nekoliko uspješnih uspona na najviši vrh Afrike. Datum 16. veljače 2025. godine, dan je ponosa za Extrem i Sonju Tošić – Grlač. Dosegla je najvišu točku Kilimanjara (5.895 m).

Sonja je osobita Extremka: uporna, odvažna i hrabra. Mudro se pripremala za svoju afričku planinarsku avanturu, odlazeći tijekom protekle godine gotovo svaki slobodan vikend u brda i planine, kako bi što spremnija. Članovi kluba srčano su je podržavali u svakom koraku prema njezinom novom cilju. Imala je odličnu grupu i vodiče za vrh Kilimanjara, te je na svom FB profilu podijelila dio dojmova s uspona:

 – Moram reći da taj koji nije planinar, koji nije naučen na domove, na zmazanoću, svakojake toalete…ne može razumjeti ni predstaviti si što se sve prolazi kroz tih 5,5 dana. Na fotkama smo svi nasmiješeni, ali treba to izdržati. Hvala bogu pa nisam imala nikakve simptome visinske bolesti. Ljudi su mi bili uvijek na usluzi, grupa je bila skup prekrasnih ljudi, podržavajućih… Ma, nije bilo preteško.

Podsjetimo, prehodala je Sonja i hodočasnički put Camino de Santiago. O svom novom dosegu, zasigurno će uživo ispripovijedati uz živopisne fotografije na putopisnom predavanju, koje već sada mnogi priželjkuju i iščekuju. Srčano, kao što i odlazi u planine, prenijet će iskustva i osjećaje svoje čakovečke i međimurske duše, svima koji u prirodi i planinama traže inspiraciju.

- Oglas -

Podijeli:

Najnovije

Pročitajte još

Danas u Međimurju humanitarna akcija „Katruže za Katružu“ – pogledajte gdje se održava

Međimurska zaklada solidarnosti „Katruža“ svoju akciju „Katruže za Katružu“...

Predsjednik HKUU Sveti Martin Dominik Padarić podnio ostavku zbog sukoba unutar Udruge

Dugogodišnji predsjednik HKUU Sveti Martin Dominik Padarić nakon više...

FOTO/VIDEO Već prvi dan Festivala pušipela očarao kvalitetom vina

Najveći međimurski festival vina u sklopu Urbanova 2025. već...