Sreli su se u prolazu, srdačno i prijateljski su se rukovali na manifestaciji „Stari zanati u Donjem Vidovcu”. Riječ je o dvojici vršnjaka i bivših uzornih suradnika. Oni su s lijeva, Josip Grivec iz Donjeg Vidovca i Marijan Rusak iz Kotoribe.
Pođemo li od bližega prema daljnjem, reći ćemo da su do nedavno, odnosno do promjene radnih sredina, bili vrsni suradnici. Grivec kao načelnik Općine Donji Vidovec, a Rusak kao pročelnik Jedinstvenog upravnog odjela Općine Kotoriba. Kao susjedne općine zajedno su radili na realizaciji nekih vitalnih programa za ovo donjomeđimursko područje i u tome su bili, zahvaljujući sposobnostima, izuzetno uspješni i korektni. Nedavno se je puno toga promijenilo. Grivec je već drugi mandat zamjenik župana Međimurske županije, a Rusak je otišao u zasluženu mirovinu.
Prije?
S obzirom da su vršnjaci, rođeni 1957. godine, zajedno su išli u OŠ Donja Dubrava jer su Rusakovi korijeni u toj sredini, a Donjovidovčani, odakle je Grivec, su išli u više razrede u Donju Dubravu.
Kratki razgovor?
– Razgovarali smo čisto kratko tko je gdje i kako mu je, a najviše o onome što nas zajednički očekuje jer krajem 10. mjeseca imamo proslavu 65 godina života i 50 godina od završetka osnovne škole u hotelu “GOLF”- rekao nam je Rusak.
