KUMOVI ZA ŠTIMUNG!

Dođite u subotu na tradicionalno Vincekovo kod Cmrečnjaka u Svetom Urbanu! Bit će veselo i nezaboravno!

Autor: Ivica Jurgec Foto/Video: I.Jurgec / Arhiva
- Advertisement -

Iako ove godine sv. Vinko ili Vincekovo, dolazi u ponedjeljak, 22. siječnja, ali Vicekovi pohodi i veselice u goricama počinju već u subotu. Osim onih tradicionalnih pohoda TZ Nedelišće i TZ Štrigova te Planinarskog društva “Bundek” iz Murskog Središća, organiziraju se i brojni drugi susreti u vinogradima ovdašnjih vinara uz pjesmu “Trsek moj zbudi se, dosti si spal!”.

Svakako najveći i najmasovniji opet priprema Vinska kuća Cmrečnjak u Svetom Urbanu. Bit će to ove subote, 20. siječnja, kod Vinoteke obitelji Cmrečnjak. Sve počinje u 13 sati tradicionalnom ceremonijom prvog orezivanja trsja, što će učiniti domaćin Rajko Cmrečnjak, uz molitvu i blagoslov svetog Vinka. Čokote vinove loze okićene kobasicama i drugim suhomesnatim proizvodima, uz prigodne pjesme, najboljim vinom zalit će sin Marko Cmrečnjak. Vjeruje se da će tako i ove godine grozdovi biti veliki kao povješane kobasice ili špek, a vino kvalitetno kao i prošlogodišnje.

Za dobro raspoloženje nazočnih Vincekovih hodača i štovatelja narodnih običaja pobrinut će se nenadmašan Tamburaški sastav “Kumovi”, a domaćini su pripremili sve ostalo: za žedne najbolja vina iz podruma obitelji Cmrečnjak, a za gladne pčene kobasice s prilogom.

Dođite, družite se i uživajte! Svi ste pozvani.

- Oglas -

Podijeli:

Najnovije

Pročitajte još