DOĐITE!

„Coprnjak Zoza“ stiže na pozornicu CZK-a: Vikend ispunjen kazalištem i filmovima

Autor: CZK Foto/Video: CZK
- Advertisement -

Centar za kulturu Čakovec najavljuje bogat kulturni vikend od 17. do 18. svibnja 2025. godine, s premijerom dječje predstave „Coprnjak Zoza“, filmskom tribinom „Klinci u akciji“ te besplatnim projekcijama u sklopu programa „Mjesec našeg filma“. Publiku očekuju kazališna čarolija na kajkavskom, animirane i igrane filmske priče za djecu, kao i redovni filmski program s psihološkim trilerom „Hurry Up Tomorrow“.

Predstava za djecu

subota, 17. svibnja 2025. u 16.00 sati

P R E M I J E R A

DJEČJE GRADSKO KAZALIŠTE ČAKOVEC

KRISTINA ŠTEBIH: „COPRNJAK ZOZA“

prema romanu Lymana Franka Bauma „Čarobnjak iz Oza“

Redatelj: Dejan Buvač

Pomoćnica redatelja: Dijana Kirić

Scenografija: Ivan Levačić

Ton i rasvjeta: Denis Kirić

Kostime izradile: Dragica Jagec, učenice Gospodarske škole Čakovec iz obrazovnog sektora

Moda, tekstil i koža sa stručnom učiteljicom Andrejom Modrinjak

Ilustratorica plakata: Rusa Trajkova

ULOGE:

Dorica – Mia Nedeljko / Muna Pavleković

Stric Hari – Siniša Obadić

Strina Ema – Amra Hrlec

Pas Tonček – Erin Kirić

Strašilo – Leonardo Reich

Plehnati – Nola Grošević / Zora Jambrović

Lav – Lea Branilović / Helena Novak

Dobra coprnica Greta – Klara Šmaguc / Vjera Škrobar

Huda coprnica Baba/Soseda Vrana – Vjera Hrlec

Coprnjak Zoz / Vučitelj – Roko Dunjko

Majmun Bubek – Erik Črešnjovec / Tonka Križaj

Malički precednik Mičo, Majmunčić – Lucijan Reich

Malički 1, Majmunčić – Ana Josipa Mikolaj

Malički 2, Majmunčić – Dina Janeš

Malički 3, Majmunčić – Ema Grošević

Malički 4, Majmunčić – Marija Mezga

Stablo jabuke 1 – Luka Miljatović Mandir

Stablo jabuke 2 – Anamarija Matijašec

O PREDSTAVI:

„Čarobnjak iz Oza“, priča Lymana Franka Bauma, već više od osam desetljeća zaokuplja maštu djece diljem planeta. Zgode Dorothy i njezinih četvero prijatelja, psa Tota, Limenog, Strašila i Lava, koji zajedno putuju velikom čarobnjaku Ozu, odlučili smo prevesti na kajkavski. Dorica, baš kao i u originalnoj priči, na put kreće iz svog seoskog dvorišta, a prije nego li se vrati u svoj voljeni dom, naići će na brojne zgode i nezgode koje će ju podsjetiti na istinske vrijednosti, poput prijateljstva, obitelji, doma, hrabrosti. Pridružite se Dorici i njezinim neobičnim prijateljima i uputite se s nama do dalekog Zoza.

Trajanje predstave: 50 minuta

Uzrast +2

Predstava je sufinancirana sredstvima Grada Čakovca, Međimurske županije i Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske.

Dječja filmska tribina

nedjelja, 18. svibnja 2025. u 16.00 sati

KLINCI U AKCIJI

Buffalo Kids

animirana obiteljska avantura sinkronizirana na hrvatski jezik / Španjolska / 2025.

Režija: Juan Jesús García Galocha, Pedro Solís García

Dobitnik nagrade publike za najbolji film na 10. Dječjem festivalu „Pulica u kaputu“!

Sestra i brat, Mary i Tom, irski su klinci koji prekooceanskim brodom 1886. godine upravo stižu u New York te se ubrzo nađu na potpuno ludom putovanju kroz cijele Sjedinjene Američke Države putujući transkontinentalnom željeznicom „Vlakom za siročad“ na kojem upoznaju čudesnoga novog prijatelja koji će im zauvijek promijeniti živote. Ispunjeno znatiželjom, prijateljstvom i timskim radom, njihovo opasno, ali i razotkrivajuće putovanje upoznat će ih sa zlobnim negativcima, iznenađujućim saveznicima, neočekivanim junacima, ali i nevjerojatnom avanturom u ovoj urnebesnoj i dirljivoj potrazi za novim domom.

Trajanje: 1 sat i 33 minute

Mjesec našeg filma | besplatni filmovi

subota, 17. svibnja 2025. u 18.00 sati

Igra

animirani kratkometražni film za djecu / Hrvatska / 1962.

Režija: Dušan Vukotić

U ovoj dječjoj igri dječak i djevojčica, snimljeni „na živo“, crtaju svaki svoje likove i nadmeću se u tome. Djevojčica nacrta cvijet, a dječak kravu koja ga pojede. Zatim nacrtani lav progoni nacrtanu djevojčicu, sve dok to na kraju ne postane ozbiljno, pretvorivši se u pravi suvremeni rat. To nije ozbiljno među djecom, ali moglo bi postati među odraslima. To je skrivena poruka ovoga dječjeg filma.

Trajanje: 13 minuta

Veliko suđenje

obiteljska drama / Hrvatska / 1961.

Režija: Fedor Skubonja

Uloge: Pavle Minčić, Toma Kuruzović, Pavle Vugrinac

Klinci iz istog kvarta vode sudski proces lokalnom mačku koji im je pojeo kanarinca.

Trajanje: 1 sat i 31 minuta

Ulaz na filmove iz programa Mjesec našeg filma je besplatan, a besplatne ulaznice se podižu na blagajni Centra za kulturu Čakovec.

Redovni filmski program

16. – 18. svibnja 2025.

HURRY UP TOMORROW

psihološki triler / SAD / 2025.

Režija: Trey Edward Shults

Uloge: The Weeknd, Jenna Ortega, Barry Keoghan

Glazbenik koji pati od nesanice susreće tajanstvenog stranca, što ga vodi na putovanje koje dovodi u pitanje sve što zna o sebi.

Trajanje: 1 sat i 45 minuta

Informacije o filmu: BLITZ Hrvatska

- Oglas -

Podijeli:

Najnovije

Pročitajte još