Sve pripreme obavljene, trkači polako pristižu na start. Naime, danas, u subotu, 18. srpnja 2026. godine, Općina Štrigova i tamošnja Turistička zajednica u suradnji s TK Međimurje Runners, organiziraju 6. po redu utrku po štrigovskim bregima pod nazivom “Stridon run”. Sve počinje i završava kod školske sportske dvorane u 18.30 sati, kad kreću dječje utrke, a nastavlja se u 19 sati kad su na rasporedu utrke građana na 2,5 kilometra i glavna utrka na 11 kilometara.

Trkači će biti raspoređeni u nekoliko skupina, prema godinama. Tako će curice i dječaci (uz potpis roditelja) trčati na 800, 400 i 200 metara, građani na 2,5 kilometra, te svi ostali na 11 kilometara. Staza za glavnu utrku je pomno pripremljena i trči se 11 km od Osnovne škole, prema Štrigovčaku, Leskovcu, Robadju, Mađerki, Banfiju, zatim pored groblja i do cilja također na igralištu kod škole. Time su obuhvaćeni najljepši predjeli Općine Štrigova, ali staza ima i dva zahtjevna usponu i nekoliko manjih. No, utrenirani trkači proći će ih bez većih napora. Podjela nagrada i priznanja bit će u dvorani Doma kulture u Štrigovi u 20.30 sati, dok će djeca svoje medalje dobiti odmah po završetku utrke.

Inače, utrka se organizira povodom Dana Općine Štrigova, a cilj joj je promoviranje zdravog načina života i poticanje sportsko-rekreativnih aktivnosti te upoznavanje s prekrasnim krajolikom koji pružaju štrigovski bregi.
Sretno!
