Nakon trodnevnog bijega, Danijel Trninić (42) osumnjičen da u ranim jutarnjim satima subote na parkiralištu čakovečkog Podrooma propucao i teško ozlijedio dvojicu mladića, jutro se predao policijskim službenicima Policijske uprave međimurske. Nakon što se policija o tome prvo oglasila priopćenje, u prostorijama PUM-a održana je konferencija za novinare na kojoj je glasnogovornik Radovan Gačali govorio o zasada službeno poznatim detaljima slučaja.
-Mogu službeno potvrditi da se osoba za kojom smo intenzivno tragali proteklih nekoliko dana, a radi se o muškarcu, hrvatskom državljaninu starom 42 godine, nakon intenzivnog rada kriminalističke policije PUM danas, prije 9 sati, predala te se nakon uhićenja nalazi pod nadzorom policije u prostorima PUM gdje traje kriminalističko istraživanje koje uključuje određene istražne radnje i njegovo ispitivanje. Prilikom predaje kod sebe nije imao vatreno oružje. Prema našim saznanjima odmah nakon počinjenja djela on je pobjegao u inozemstvo, u jednu od susjednih država, ali u interesu istrage zasada ne možemo otkriti lokaciju na kojoj se nalazio. Sve radnje koje se provode koordiniramo u suradnji sa Županijskim državnim odvjetništvom u Varaždinu. Po dovršetku kriminalističkog istraživanja slijedi podnošenje kaznene prijave nadležnom državnom odvjetniku da bi podnio prijedlog istražnog zatvora sucu istrage koji odlučuje o tome, rekao je Gačal te se osvrnuo na opće stanje sigurnosti.

-Grad Čakovec je mala sredina i mogu potvrditi da ovakve situacije, odnosno kaznena djela, ne pamtimo. Zbog toga i ovim putem želim potvrditi da je Grad Čakovec siguran te da se radi o izoliranom događaju povezanom s osobama iz krim miljea. Nemamo puno takvih situacija, ali nažalost ne postoji apsolutna sigurnost, pa se nešto takvo dogodilo i u našem gradu. Jedan od ciljeva kriminalističkog istraživanja kojeg provodimo je da preveniramo takve slučajeve u budućnosti, naglasio je Gačal i osvrnuo se na motiv događaja.
-Prema nekim našim saznanjima motiv je povezan sa zloporabom opojnih droga, ali daljnjim kriminalističkim istraživanjima taj motiv svakako treba potvrditi.
Uz službene informacije o ovom događaju iznesene na ovoj konferenciji za novinare, saznajemo i neke neslužbene koje opširnije donosimo uskoro.
