Ljudi vole izaći i kupovati kad se ima para. Današnji čakovečki sajam srijedom bio je u znaku cvijeća svih boja. Lijepo vrijeme privuklo je puno kupaca, koji su obilazili štandove, razgledavali, a i kupovali. No, cijene su poprilično paprene.
Jagode su bile po 6 eura kg, vezica mladog luka po 1 euro, korijen hrena u vezici 1 euro, zelena salata 2,5 eura kg. Domaća jaja su prodavana su po 2,5 i 3 eura 10 komada.
Uz to, dobro su se tržile voćne i sadnice vinove loze, ukrasno grmlje, presadnice i lukovice cvijeća, presadnice povrća…

Evo još nekih cijena. Šampinjoni bijeli i smeđi bili su po 4 eura kilogram. Litra domaćeg crnog ulja od bundevskih koštica prodavana je po 10, ali i po 15 eura. Korijen domaćeg ludbreškoghrena bio je po 7 eura kilogram. Krumpir je nuđen po 0,50 i po 1 euro kg. Kilogram peršina prodavan je od 3 do 6 eura kg, mrkve po 1,5 i 2, dok je batat nuđen po 2 eura kg. Celer je bio po 1 euro komad.
Sve vrste graha, od bijelog tetovca do trešnjevca mogle su se kupiti po 5 eura kg. No, ima jedan štand gdje se cijene graha penju i do 20 eura kilogram! Što je previše, previše je! Poriluk je nuđen po 3 i 4 eura kg, kelj po 2 eura i bijelo zelje po 1 euro kg. Cikla je prodavana po 1,5 i 2 eura kg, brokula po 5, a cvjetača po 2 eura kg.
Dimljeni špekbio je po 15 eura kg, sušene kosti 3 eura, slavonske kobasice po 12 i sušeni kare po 15 eura kg. Domaći kuhani sir nuđen je po 8 eura kg, a slaki sir po 5 eura komad. Prosena kaša nuđena je po 4 eura kg, a hajdinska po 5 eura kg.
Domaći češnjak je prodavan po 4 i 6 eura kilogram, a luk po 1 euro kg. Jabuke su dominirale cijelim sajmom, a cijena im je bila od 0,80 do 1,50 eura po kilogramu. Mandarine i klementine su po 1,5 eura kg, a limun 3 eura kg.

Očišćeni orasi nuđeni su od 10 do 15 eura kilogram, a lješnjaci po 16. Med od akacije prodavan je po 9, a cvjetni po 6 eura kilogram.
Za 25 kg zobi trebalo je platiti 8 eura, pšenice 9, ječma 8,5, tvrdog kukuruza 9 i običnog 8 eura. Sjemenke suncokreta bile po 1,5 eura po kilogramu. Bilježimo i dobru ponudu žive peradi: kokoši, pilića i patkica, kao i odraslih kunića.

Na prostoru gdje se prodaje rabljena roba i danas je bila velika je potražnja za alatima za proljetnu obradu vrta i okućnica.
Na današnjem sajmu naš fotoreporter Stjepan Štef Hranilović snimio je brojne posjetitelje i prodavače, pa pogledajte u nastavku!
