Ovih dana privedeni su kraju radovi na sanaciji asfaltnog tepiha na županijskim cestama. Radove su izvodili djelatnici poduzeća Niskogradnja „Zagorje“ DB iz Oroslavja. Među ostalima sanirane su poprečne i uzdužne pukotine na županijskoj cesti 2003, dionica od rotora Vrhovljan – Žabnik i ŽC 2005 dionica Vrhovljan -Selnica-Štrukovec. Riječ je o dionici na kojoj se u zadnje vrijeme dogodilo nekoliko teških prometnih nesreća, neke i sa smrtnim posljedicama.
U Županijskoj upravi za ceste Čakovec saznajemo da je sanacija obuhvatila frezanje pukotina u asfaltu radi proširenja na širinu do 15 mm, čišćenje pukotina ispuhivanjem ili pranjem, zapunjavanje odgovarajućom bitumenskom masom standardne kvalitete (HRN U.M3.244), te završno čišćenje kolnika.
Svrha sanacija je da se spriječi daljnje širenje mrežastih pukotina u koje bi mogla ući voda i tijekom zimskog perioda razoriti kolničku konstrukciju te prouzročiti veća oštećenja kolnika što znači veća ulaganja u održavanje cesta.



