Centar za kulturu Čakovec, u suradnji s Hrvatskim audiovizualnim centrom, tijekom svibnja (3. – 17. svibnja 2025.) organizira program Mjesec hrvatskog filma, u sklopu kojeg će se prikazivati besplatni filmski naslovi.
Program započinje u subotu, 3. svibnja 2025. godine u 18 sati, prikazivanjem dva filma.
Medo Trapavko
animirani kratkometražni film za djecu / Hrvatska / 2017.
Režija: Tomislav Gregl
Trapavko je zaigrani medvjedić koji se ne pridržava šumskih pravila, a ne izvršava ni svoje obveze. Jednoga dana spasi pčelicu u nevolji i stekne prijateljicu koja će mu promijeniti život.
Trajanje: 8.30 minuta
Dnevnik Pauline P.
igrani dugometražni film za djecu / Hrvatska / 2023.
Režija: Neven Hitrec
Uloge: Katja Matković, Borko Perić, Judita Franković Brdar, Igor Kovač, Aria Dunda, Ramona Ivanda, Jakov Švarc, Tom Rushaidat, Darin Pavišić, Ksenija Marinković, Vinko Kraljević, Dražen Kuhn
Ovo je priča o Paulini P., snažnoj, emotivnoj i duhovitoj protagonistici ovoga filma i svojega života, gdje unutar školske godine pratimo njezine avanture u razredu i kod kuće te sve probleme koje ona uspješno savladava. Film se temelji na Paulininom dnevniku, a ona iz kritičke perspektive i uz komične situacije, govori o svojim problemima u prijateljstvu, ljubavi i obitelji. Sama radnja filma smještena je u stvarni svijet, s pokojim dodirom „čarolije“.
Trajanje: 1 sat i 35 minuta
Ulaz je besplatan – besplatne ulaznice moći će se podići na blagajni Centra za kulturu Čakovec od ponedjeljka, 28. travnja!

