Među mnoštvom projekata i želja za bolji i ljepši Goričan načelnika te općine Emanuela Sinkovića, nalazi se i daljnje uređenje Sportsko-rekreacijskog parka Šuderica u Goričanu, jednog od najljepših mjesta za odmor i rekreaciju na području Donjeg Međimurja, gdje ova općina privlači posjetitelje vikendom, posebno obitelji s djecom, i organiziranim piknicima uz napuhance za djecu te ponudom putujućih ugostiteljskih objekata s finom hranom.

Stoga iznimno veseli vijest da je Općini Goričan, koja je prijavila na natječaj novi projekt izgradnje velikog, novog dječjeg igrališta na Šuderici, Ministarstvo demografije i useljeništva odobrilo sufinanciranje tog u iznosu od visokih 49.937,50 eura, dok je ukupna vrijednost projekta 58.750,00 eura.

– Riječ je o novom igralištu za djecu s edukativnim, kreativnim i sportskim sadržajima, čime želimo proširiti sadržaje za obitelji i djecu na Šuderici i povećati kvalitetu života mještana – rekao je načelnik Sinković.
Ovo moderno dječje igralište bit će jedno od najprivlačnijih odredišta za djecu u Međimurju. Na dva kompleksa imat će ukupno šest tornjeva s mnoštvom prepreka, penjalica, tunela i tobogana, za istraživanje i igru za male pustolove! Bravo!

