Atletičar Roko Farkaš iz Nedelišća je 11. veljače 2025. godine proslavio svoj 20. rođendan, a ujedno je, kao član Atletskog kluba Sloboda Varaždin, za koji trenira i natječe se, proglašen Najsportašem Grada Varaždina!

Osim što je, zajedno s kolegicom iz istog kluba Janom Koščak, svjetskom prvakinjom u sedmoboju iz Varaždina, proglašen najsportašem, razloga za slavlje njegovog malog (velikog) 20. rođendana još je mnogo.
Ovaj uspješan momak i najbrži trkač na 200 metara i skakač u dalj u Hrvatskoj, 2024. godine u Limi osvojio je zlatnu medalju u skoku u dalj s rezultatom od 8,17 metara, čime je postigao impresivan uspjeh i na svjetskoj razini. Roko ruši rekorde o osvaja odlične uspjehe gdje god se pojavi, a njegova najdraža atletska disciplina je inače desetoboj.

Atletiku je počeo trenirati još s početkom osnovne škole, prvo u AK Nedelišće kod profesora Željka Jageca, koji ga je uveo u svijet atletike i prepoznao njegov talent. Nakon njega trener mu je bio Aleksandar Puklavec, a 2019. godine Roko je prešao u AK Sloboda u Varaždinu, gdje mu je trener Patrik Koščak.
Roko, sretan rođendan!
