I nakon dvanaest godina na mjestu prvog čovjeka općine, ideje Anđelka Nagrajsalovića ne gube na svježini. Tijekom svog dugogodišnjeg upravljanja općinom, Anđelko je imao prilike pratiti razvoj općine i svjedočiti rezultatima svoga rada.
– Od mog stupanja na mjesto načelnika mnogo se toga promijenilo i poboljšalo, a podrška mještana iz mandata u mandat svjedoči da svoj posao radim dobro. Imamo veliku općinu koja u svom sastavu ima devet sela. Ne želim obezvrijeđivati ili ocjenjivati rad drugih načelnika, no nije isto voditi općinu koja u svom sastavu ima jedno do dva sela i općinu ove veličine. Kada biste je odlučili obići, došli biste na pola puta do Zagreba. Rekao sam si stoga davno prije: ˈTako dugo dok ima pomaka nabolje, ima smisla ostanem ovdje.ˈ Držim se toga i danas. Nisam ovdje da statiram i u tišini prespavam svoj mandat, već da radim. Kad pregorim, suglasan sam s time da budem zamijenjen – istaknuo je načelnik.
Roditeljstvo
U vrijeme kada je postao načelnik, A. Nagrajsalović po prvi puta postao je i otac.
– Moja kćer Lea tada je imala jedva mjesec dana. Danas je to dvanaestogodišnja djevojčica koja ide u šesti razred. Moj pak sin Jan ide u drugi razred i ima osam godina. Bio je to užurban period kada sam kombinirao roditeljske i načelničke obaveze, ali trudio sam se da zadovoljim i obitelj i opravdam povjerenje mještana. Nije bilo prostora da podbacim.
U ulozi oca i načelnika, Anđelko je bio senzibiliziran za probleme mladih roditelja i parova koji planiraju obitelj.
Tijekom njegovog mandata, stara škola u Brezju pretvorena je u dječji vrtić. Nešto kasnije otvoren je i dječji vrtić u Lopatincu.

– Vrtić je osnovna stvar kojom stimulirate mlade parove koji planiraju obitelj da dosele. Kada sam došao na mjesto načelnika bila je to goruća stvar. Računao sam i da će se broj stanovništva s vremenom povećavati i da će ono tražiti tu pogodnost. Mnogi od njih nemaju ovdje bake i djedove koji bi mogli priskočiti u pomoć i pričuvati djecu. Počeli smo tako s izgradnjom dječjih vrtića. Naša općina trenutno ima kapaciteta za 200 predškolske djece, a osnovna škola za njih 400. Recimo da je to optimalno. Ako će se pak ljudi nastaviti doseljavati, spremni smo na izgradnju novog, istaknu je.
Stariji
Unatoč tome što fokus A. Nagrasajlovića usmjeren na mlade i djecu, oni stariji i umirovljenici nisu zaboravljeni.
– Postoji ideja da općina kupi zemljište i krene u izgradnju Doma za starije koji bi nudio cjelodnevni smještaj. Velika većina obitelji skrbi i brine za svoje starije članove. Kako ih često ne žele smjestiti u domove, razmišljali smo da bi opcija doma koja bi nudila dnevni boravak bila idealno rješenje. Prema tom modelu, zaposleni članovi obitelji mogli bi ujutro kad idu na posao svoje starije članove ostaviti u domu, a na kraju ih radnog dana pokupiti u domu i odvesti sa sobom kući. Tako bismo zaposlene članove rasteretili brige za starije članove koji se nisu u mogućnosti skrbiti se o sebi, s mogućnošću da se oni trajno ne odvajaju od obitelji. To je daleko humanije i bolje rješenje od toga da se stariji članovi smještaju u dom i nažalost, čekaju duboku starost i smrt – rekao je A. Nagrajsalović.

Kultura za sve
Načelnik A. Nagrajsalović imao je sluha i za one mladež. Otvaranjem Doma kulture Murai u Lopatincu mladim se umjetnicima i kreativcima pružila prilika da izlože svoje radove.
– Ideja Murai-a bila je da potaknemo ne samo mlade, već sve one koji se bave nekim kreativnim radom da izlože svoje radove. Za naše mještane to je u potpunosti besplatno, samo je potrebno rezervirati svoj termin. Željeli smo potaknuti naše ljude na bavljenje umjetnošću, bilo da se radi o slikanju, glazbi ili dramskoj umjetnosti. Također, ideja je bila stvoriti mjesto gdje se naša mladež može upoznati i komunicirati u poticajnom okružju, rekao je Nagrajsalović.
