'PLESALI SMO, I SA ŠTAKAMA!'

FOTO U Donjem Kraljevcu proslavljeno 50 i 60 godina braka te 80 i 90 godina života!

Autor: Hana Batcha Frančić Foto/Video: Podružnica umirovljenika Općine Donji Kraljevec, Međimurska županija
- Advertisement -

Ove subote, 26. listopada 2024. godine, iz Hotela Kralj u Donjem Kraljevcu orilo se veselje. Zvučalo je na mladost, međutim feštu je tu organizirala Podružnica umirovljenika Općine Donji Kraljevec, a slavile su se 50 i 60-godišnjice braka te 80 i 90 godina života stanovnika s područja Općine Donji Kraljevec!

Na početku okupljanja sve je srdačno pozdravio predsjednik Podružnice umirovljenika Općine Donji Kraljevec Franjo Blažeka.

Franjo Blažeka održao je kratak ali sladak govor

– Ovaj susret je upriličen upravo zbog vas slavljenika koji ove godine slavite 50 i 60 godina braka i vas koji slavite 80 i 90 godina života. Nisu to male godine, a dolaze samo jedanput u životu. Kada čovjek uzme te godine kao ukupno sumu to izgleda jako puno, a kada te iste godine pretvorimo na sebe onda tek vidimo da je to sve jako brzo prošlo, a što je još i najžalosnije u svemu tome, kako smo sve stariji, to nam vrijeme brže prolazi! – rekao je Blažeka i dodao kako poziva sve na ugodno druženje, večeru i mali ples poslije večere, svatko prema svojoj mogućnosti.

Ove godine 50 godina braka proslavili su: Ljubica i Andrija Ilijaš iz Hodošana, Emilija i Matija Baranašić iz Palinovca i Emilija i Stjepan Tisaj iz Donjeg Kraljevca, a 60 godina braka Agneza i Mijo Dominić iz Hodošana. Na slavlju su se okupili i umirovljenici koji ove godine zaokružuju okruglih 80 ili 90 godina svog života. Sve skupa bilo ih je četrdeset.

Ljubica i Andrija Ilijaš

– Svima skupa želim puno zdravlja i sreće u narednom životu, a istovremeno želim zahvaliti i reći „Hvala ti Bože za ovaj dan!“ – poručio je također Blažeka. Puno zdravlja i sreće svima je poželio i načelnik Općine Donji Kraljevec Miljenko Horvat, koji uvijek ističe kako moramo brinuti za starije i bori se da se u toj općini otvori i dnevni boravak za osobe treće životne dobi.

Nakon fine večere, u dobroj atmosferi uz živu glazbu puno je ovih starijih osoba bar nakratko zaboravilo na zdravstvene tegobe te veselo i zaplesalo.

Plesali smo, makar i sa štakama, do kasnih večernjih sati! – sjajno je to opisao Franjo Blažeka, a ima poruku i za mlađe generacije:

Žurite se živjeti! – rekao je, ističući kako vrijeme brzo prolazi i treba uživati u svakom trenutku mlađe dobri, jer starost je neugodna, bole kosti i slične tegobe. Ili, kako pjeva Đorđe Balašević, „Život je jednosmjerna cesta!“

- Oglas -

Podijeli:

Najnovije

Pročitajte još