Jučer su vodiči PD “Bundek” Mursko Središće vodili dvije skupine mladih planinara dijelom Štrigovske kružne staze. Najprije je krenula novoosnovana Planinarska družina “Bregeci” iz OŠ Nedelišće, na čelu s Mladenom, Anom, Dejanom i Karolinom, a pod voditeljskom palicom učiteljice Danijele.
-Veseli nas što su se uključile i druge učiteljice, ali i roditelji, što je unatoč maglovitom jutru atmosfera bila vesela, a dojmovi izuzetno pozitivni – kaže predsjednica “Bundeka” Sonja Vršić.
Oko 9,30 krenuli su i predškolci iz DV “Selnički zvončići” s voditeljicom Krunoslavom, a pod budnom pratnjom vodiča Zlatka, Sonje, Tomislava i Janje.
Oni su hodali od centra Štrigove sve do Mađerkinog brega. Svi su bez problema savladali dva brežuljka, a da su imali i dodatne energije svjedoči nogometna igra na samom bregu, ali i jurnjava po loptu koja im je odjurila u dol.
Bravo za učiteljice, odgajateljice, za roditelje koji su subotnje jutro iskoristili na najbolji mogući način – boravkom u prirodi. Čestitamo i svim vodičima koji su vrlo profesionalno i sigurno obje skupine doveli do cilja.