Centar Preloga (Trg slobode ispred Doma kulture) danas nikoga neće ostaviti ravnodušnim. Od 8 sati ujutro se danas, 5. listopada 2024. godine, ovdje održavaju tradicionalni „Dani kruha i zahvale” u organizaciji Turističke zajednice Grada Preloga te sudjelovanja brojnih udruga, škola, vrtića i lokalnih proizvođača.

Posjetitelje tako na štandovima očekuje mnoštvo kolača, kruha, jesenskih plodova i proizvoda domaćih proizvođača, a članovi preloških udruga kuhaju gulaš ili bograč u kotliću. Iako je riječ o „Danima kruha“, manifestacijom dominiraju kolači, od klasičnih do bezglutenskih i onih bez šećera, a prihod od donacije kolača ide u humanitarne svrhe. Tako će, primjerice, Osnovna škola Prelog sav prihod od kolača donirati pedijatrijskom odjelu Županijske bolnice Čakovec.
Cilj ove manifestacije je pokazati bogatstvo tradicije i baštine ovog kraja s izložbom plodova zemlje te degustacijom kruha i kolača, a rijetko će tko otići kući bez da pronađe ponešto za doma i u bogatoj ponudi na štandovima. Za djecu su organizirane i radionice Dječjeg vrtića “Fijolica”.

„Dani kruha i zahvale“ ne prolaze ni bez žive glazbe, ovog puta u angažmanu Tamburaškog sastava Vragolani. Još se stignete pridružiti i degustirati fine kolače i gulaše! Zbog kiše, „Jesenska biciklijada“ Udruge Laganini je otkazana.