SJEDNICA OV-A OPĆINE KOTORIBA

FOTO Općina Kotoriba osigurat će svim osnovnoškolcima majice za tjelesni odgoj!

Autor: Hana Batcha Frančić Foto/Video: Hana Batcha Frančić
- Advertisement -

Na jučer (3. rujna 2024. godine) održanoj sjednici Općinskog vijeća Općine Kotoriba, usvojeno je deset točaka. Kako se bliži početak nove školske godine, načelnik Općine Kotoriba Dario Friščić odlučio se za, na ovim prostorima neuobičajenu gestu, da osigura svim učenicima Osnovne škole Jože Horvata u Kotoribi majice za tjelesni odgoj.

Bit će to bijele majice od kvalitetnog pamuka s logom općine, izvijestio je načelnik, a odluka je prihvaćena među vijećnicima. Mislilo se i na to da se majica treba i prati, pa dok se jedna pere učenik će imati i drugu, odnosno za svakog učenika općina će osigurati dvije majice za tjelesni odgoj, pa roditelji ne moraju razmišljati o tome. Za to će općina izdvojiti 5200 eura + PDV.

Načelnik Kotoribe Dario Friščić

Usvojene su i odluke o kupnji nekretnina. Općina Kotoriba će naime kupiti nekretninu k.č.br. 1125 na adresi Duga ulica 14 u iznosu od 6.850 eura (prema procjeni sudskog vještaka) za potrebe budućeg parkirališta Doma kulture, kao i nekretninu  k.č. br. 207 na adresi Ulice Matije Gupca 5kovačnicu, u iznosu od 10.300 eura (prema procjeni sudskog vještaka) radi potrebe budućeg skladišnog i prezentacijskog prostora za očuvanje tradicijskih zanata.

Također, zbog zdravstvenih razloga, dosadašnji predsjednik Socijalnog vijeća općine, Josip Forauer, odstupa s te dužnosti, a za novu predsjednicu izabrana je Dana Nestić iz Kotoribe, dok su članovi Matea Friščić i Nada Matjanec iz Kotoribe.

Sjednici je prisustvovao i predsjednik LAG-a Mura-Drava Mario Moharić, s obzirom da je jedna od točaka sjednice bila i Odluka o davanju suglasnosti za potpisivanje Ugovora o suradnji na projektu „Zlatarske avanture“ tog LAG-a. Ovaj projekt u sklopu programa Interreg Slovenija  – Hrvatska 2021. – 2027. vrijedan 1.200.000 eura, kojeg 80 posto financira EU, a 20 posto općine (svaka oko 8600 eura), s nadom LAG-a da bi se od toga još 50 posto sufinanciralo iz nekog fonda, prema planu bi trebale prihvatiti općine Donji Vidovec, Donja Dubrava, Sveta Marija, Kotoriba, Goričan, Orehovica, Donji Kraljevec, Legrad te Grad Prelog.

Među ostalim, rekao je Moharić, projekt uključuje nabavu zajedničkog turističkog vlakića (120.000 eura), 15 brdskih bicikala (45.000 eura) s prikolicom za prijenos (15.000 eura) te postavljanje klupa, stanica za bicikle i solarnih punjače za mobitele na određenim lokacijama. Vijećnici Općine Kotoriba su prihvatili ovu odluku, a Općina Kotoriba se, zajedno s Gradom Prelogom i Općinom Svetom Marijom, ponudila za smještaj turističkog vlakića, jer ipak je ovdje bila prva željeznica, a tu se nalazi i punionica za električna vozila.

Na sjednici su usvojeni i Polugodišnji izvještaj o izvršenju proračuna općine na dan 30. lipnja 2024. godine, Polugodišnje izvješće o radu načelnika, odluka o javnim priznanjima općine za 2024. godinu, odluka o izboru najpovoljnije ponude za zakup poljoprivrednog zemljišta u državnom vlasništvu, a dao ju je OPG Vedran Klarić te, nakon rasprave, odluka o komunikaciji prema Županijskoj upravi za ceste i zahtijevanju da se asfaltira lokalna cesta Kotoriba  – Goričan.

- Oglas -

Podijeli:

Najnovije

Pročitajte još

Donji Vidovec među top 10 najtransparentnijih općina u Hrvatskoj!

Općina Donji Vidovec ponosno se nalazi među deset najtransparentnijih...

Lista za Čakovec razotkriva nepravilnosti u gospodarenju otpadom

Drage sugrađanke i dragi sugrađani,  istina je da smo savjesni...

VIDEO Uživali su u ljepotama i znamenitostima Čakovca!

Mališani Dječjeg vrtića "Suncokret" iz Strahoninca uživali su danas...